• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Siesta Festival 2023
PATRONAT

Siesta Festival (9 opinii)

Pierwszy Siesta Festival w Gdańsku był sukcesem! Pełna sala na wszystkich koncertach! Radość wykonawców! Uznanie publiczności! Pod naporem głosów organizatorzy uznali, że warto tak wyjątkowe przedsięwzięcie muzyczne umieścić w kalendarzu festiwalowym kraju na dłużej, a Gdańsk (podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku) jest najbardziej odpowiednim miejscem do prezentacji muzyki świata, wartościowych artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje własne, często geograficznie odległe nam, a w odbiorze jakże bliskie i ujmujące podejście do muzyki, sztuki, życia.

Relacja z imprezy

Siesta Festival 2012 odbędzie się w dniach 27-29.04.2012. Główne koncerty i większość artystów festiwalowych będzie gościła, mogąca poszczycić się jedną z najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce, piękna Filharmonia Bałtycka.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Nie zabraknie tak kochanego przez miłośników audycji Siesta oraz zeszłorocznych bywalców fado! Organizatorzy również w tym roku pragną choćby na kilka wieczorów przenieść prawdziwą, magiczną atmosferę nocnych koncertów z Lizbony nad nabrzeże Motławy. Ekskluzywne wieczory fado na barce w Mieście Aniołów: muzyka, kuchnia, duch Portugalii nad Bałtykiem...

Marcin Kydryński, propagator world music i szeroko rozumianego jazzu, podróżnik, pisarz, fotografik, organizator i dyrektor programowy i artystyczny wielu wyjątkowych przedsięwzięć muzycznych organizuje święto dobrej muzyki i dobrej myśli. A Gdańsk to powiew morza, okno na świat, wolne miasto, pieśń wolności i walki ze zniewoleniem. Zarówno audycji Siesta jak i Miastu Gdańsk niezwykle bliskie są poznanie nowych kultur, otwartość, tolerancja, romantyzm i piękno. To wszystko znajdzie odzwierciedlenie już w drugiej edycji Siesta Festival w dniach 27-29. kwietnia!

PROGRAM IMPREZY

27 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Tito Paris

Miasto Aniołów: Wieczór Fado
Raquel Tavares

28 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Buika

Miasto Aniołów: Wieczór Fado
Raquel Tavares

29 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Yasmin Levy

Klub Parlament
Blick BassyW programie festiwalu:

Tito Paris
Pieśniarka fado Mariza nazwała go najwspanialszym głosem z Cabo Verde, jednym z najbardziej niezwykłych - nagrała z nim duet na swojej płycie "Terra". W rodzinnym kraju mówią o nim: "Skarb, drogie dziecko wyspy Sao Vincente".

Któż mógłby lepiej złożyć hołd niedawno zmarłej wielkiej artystce z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarii Evora, jak nie jej krajan - Tito Paris. Ukłonem w stronę wielkiej Cesarii, wieczorem tęsknej, kabowerdyjskiej morny rozpocznie się Siesta Festival 2012.

Przyznacie Państwo, że trudno o bardziej magiczny początek, a być może na scenie wraz z Tito pojawią się jeszcze inni wielcy artyści, ale o tym na tę chwilę sza...


Buika
Miłośnikom fado blisko jest do wieczornej atmosfery Madrytu, Barcelony, Sewilli, do atmosfery i muzyki filmów Pedro Almodovara. I właśnie z nich znamy fascynujący głos kolejnego artysty Siesta Festival II!

Intensywność osobowości Buiki, moc i charyzma Jej głosu nie pozostawiają miejsca na odwrócenie uwagi. Kolejne triumfalne płyty autorskie, duety z Marizą, Sealem, legendarną Chavelą Vargas czy Aniushką Shankar ustawiły Buikę w panteonie największych gwiazd współczesnej sceny muzycznej.

Nigdy nie ma dwóch jednakowych występów Buiki, a ten na Siesta Festival będzie do tego pierwszym występem Artystki w Trójmieście! Już teraz można zacierać ręce i czekać na głos, jakiego nie słyszał świat bodaj od czasu debiutu Cassandry Wilson.


Yasmin Levy
Jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, ale Yasmin czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor), flamenco, którego uczyła się w Sewilli.

Yasmin korzysta z tej tradycji, ale i tworzy własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu.

Występowała w Cornegie Hall i Sydney Opera House. Czas żebyśmy mogli usłyszeć i zobaczyć ją na deskach Filharmonii Bałtyckiej już w kwietniu!Raquel Tavares
Dziewczyna z Lizbony, która wygrała najważniejszy konkurs dla pieśniarzy fado: Grande Noite do Fado i otrzymała nagrodę im. Amalii Rodriques, jako nowa rewelacja tradycyjnej portugalskiej pieśni.

Mocny, głęboki, zmysłowy głos, nieokiełznana ekspresja sceniczna i egzotyczna, zachwycająca uroda - to wszystko podczas Fado na Barce w Mieście Aniołów. Jesteśmy przekonani, że wraz z Raquel przeniesiemy się w te chwile do górzystych uliczek gorącej Lizbony!


Blick Bassy
W klubie Parlament, w niedzielną noc, po koncercie Yasmin Levy w Filharmonii, festiwal zakończy Blick Bassy, rewelacyjny artysta z Kamerunu. Ktokolwiek (a są ich miliony) kocha Richarda Bonę, z całą pewnością zachwyci się muzyką Blicka.

Fascynacja współczesną muzyką Brazylii, jazzem, popularną muzyką Afryki Zachodniej uczyniły z Blicka artystę na wskroś oryginalnego. Jego dwie autorskie płyty: "Leman" i "Hongo Calling" wydała prestiżowa wytwórnia World Connection. Bezsprzecznie Blick godnie zastąpi zeszłorocznego króla klubowej Siesty, Yamiego.

Do zobaczenia w Gdańsku w wieczory wypełnione szczęśliwą, "siestową" muzyką!

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Koncerty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
90/110/130 zł

Klub Parlament
60 zł

Klub Miasto Aniołów
180 zł

Aktualna edycja

Opinie (9) 2 zablokowane

 • fantastycznie!

  cudownie ze bedzie taka impreza! artysci boscy!

  • 8 0

 • (1)

  Kydryński? dziękuję, postoję. nie wspieram finansowo ludzi, którzy publicznie (we własnej książce) przyznają się do pedofilskich zapędów, a czarnoskóre kobiety porównują do zwierząt

  • 8 15

  • Wybaczmy mu to. Młody był, głupi.... Nie może to się przecież ciągnąć za nim całe życie.

   • 3 3

 • bilety

  sa gdzies jeszcze dostepne?

  • 0 0

 • bilety (1)

  a są gdzieś tańsze?

  • 2 0

  • biletów brak

   W ogóle biletów nie ma, już od co najmniej miesiąca, niestety :(

   • 0 0

 • bilety za drogie, dlatego w zeszlym roku wcale sala nie byla pelna, mniej wiecej w polowie na wszystkich koncertach, owszem wykowawcy fajni, jednak gdyby spuscic troche cene byloby pelno, a wtedy i atmosferka koncertow duuuzo lepsza

  • 2 0

 • jesli ktos chce jeszcze kupic bilet na Yasmin Levy, to prosze o kontakt - mam 1 bilet w sektorze A3 - cena jak na bilecie - 130zl

  • 1 1

 • bilet na Buike

  Witam, mam do sprzedania jeden bilet na Buike. Koncert dzisiaj, 28.04. Sektor B, cena jak na bilecie - 110 pln. tel 605-14-01-78

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , jazz , spektakl dramatyczny
  cze 1-3
  czwartek - sobota
  Gdańsk, Klub ŻAK
  Festiwal "Świat Mało Znany"
 • folk / reggae / world , muzyka elektroniczna
  cze 2
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Hala OLIVIA
  DUB FX