• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Siesta Festival 2023

Siesta Festival (16 opinii)

Relacja z imprezy

Trójkowa "Siesta" Marcina Kydryńskiego, jedna z najpopularniejszych audycji radiowych, wchodzi niebawem w dziesiąty rok swego istnienia. Jej ściśle autorskie wersje płytowe od lat sześciu nieodmiennie zapełniają listy bestsellerów i większość z nich otrzymała status Platynowej Płyty.
Siesta Festival wydaje się być naturalną, długo oczekiwaną kontynuacją tej drogi. Próżno szukać miejsca doskonalszego na to wydarzenie, niż Gdańsk. Jego wielowiekowa tradycja miasta portowego, otwartego na świat, wielokulturowego, tętniącego życiem i tęskniącego za przygodą jest dla idei Siesty wymarzoną przystanią.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Pierwszy Siesta Festival rozpocznie się w najbliższy "Długi Weekend Majowy", od 29 kwietnia 2011. Każdy dzień przyniesie muzykę z innej części świata. Trzy festiwalowe koncerty odbędą się w Filharmonii Bałtyckiej.

Już w pierwszej edycji Siesta Festivalu, na finał przedstawiamy nadzwyczajny projekt z udziałem wybitnych polskich muzyków i dwóch wielkich gwiazd światowego formatu. Wieczór ten firmowany będzie także nazwiskiem Anny Marii Jopek.

Każdego wieczoru festiwalu po głównym koncercie w Filharmonii entuzjaści muzyki będą spotykać się w klubie, na nocnych koncertach. Może to być taneczna, szczęśliwa muzyka z Afryki. Ci zaś, którzy wolą spokojną, elegancką atmosferę restauracji będą mogli spotkać w niej mistrzów portugalskiego fado.

Jesteśmy pewni, że uda się także w kolejnych odsłonach skonsolidować wokół Siesta Festivalu środowisko podróżników i fotografów, z którego wszak wywodzi się twórca Siesty, Marcin Kydryński. Liczymy na fascynujące spotkania i wystawy..

Siesta to znacznie więcej, niż muzyka - to styl życia. Częstokroć, wbrew sugestii zawartej w nazwie, styl życia niezwykle aktywny, dynamiczny, wiecznie poszukujący nowych wyzwań.
W dniach Siesta Festivalu Gdańsk stanie się już nie tylko Europejską Stolicą Kultury. Będzie na tę jedną szczęśliwą chwilę Centrum Wielokulturowego, Otwartego Świata.

29 kwietnia Fiharmonia Bałtycka: Wieczór arabski z Souad Massi

Cały świat przygląda się w tych dniach krajom arabskim. Tak wiele zależy od tego, czy w tym regionie globu zwyciężą mądrość, rozwaga, światłe umysły, demokracja. To od lat tematy piosenek pierwszej z naszych gości.
Po raz pierwszy w Polsce , co dziś w przypadku wielkich artystów jest już coraz rzadsze, pojawi się ta nadzwyczajna dziewczyna z Algierii. Wokalistka, kompozytorka, zaangażowana w palące kwestie społeczne swojego kraju, jest głosem milionów algierskich kobiet, kimś na kształt arabskiej Joan Baez. Nie tylko jednak język jej słow, lecz przede wszystkim język muzyki, ten międzynarodowy, jest silnie, z tęsknotą nasycony kulturą Arabii.

29 kwietnia

Souad Massi
godz. 19:00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1
bilety: 90/110/130 zł

30 kwietnia

Sara Tavares
godz. 19:00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1
bilety: 90/110/130 zł

29-30 kwietnia

Wieczór Fado: Pedro Moutinho
godz. 21:00
klub Miasto Aniołów/BARKA, Chmielna 26
bilety: 180 zł

1 maja

Anna Maria Jopek, Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba i Przyjaciele
godz 19:00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1
bilety: 100/130/150 zł

1 maja

Yami
godz. 21:00
Klub muzyczny Parlament, Św. Ducha 2
bilety: 60 zł

W programie festiwalu

Wieczór arabski z Souad Massi
Cały świat przygląda się w tych dniach krajom arabskim. Tak wiele zależy od tego, czy w tym regionie globu zwyciężą mądrość, rozwaga, światłe umysły, demokracja. To od lat tematy piosenek pierwszego z naszych gości.

Po raz pierwszy w Polsce, co dziś w przypadku wielkich artystów jest już coraz rzadsze, pojawi się ta nadzwyczajna dziewczyna z Algierii. Wokalistka, kompozytorka, zaangażowana w palące kwestie społeczne swojego kraju, jest głosem milionów algierskich kobiet, kimś na kształt arabskiej Joan Baez. Nie tylko jednak język jej słów, lecz przede wszystkim język muzyki, ten międzynarodowy, jest silnie, z tęsknotą nasycony kulturą Arabii.

Fascynująca, hipniotyczna muzyka. Souad dwukrotnie pojawiła się na płytach " Siesta". Teraz będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w jej koncercie.

Wieczór kabowerdyjski z Sarą Tavares

Sara podobnie jak jej koleżanka Souad, dwukrotnie gościła na płytach "Siesta" i także po raz pierwszy pojawi się w Polsce. Jej koncert to pełna energii, świetlista muzyka inspirowana rytmami Afryki, nie tylko rodzinnych Wysp Zielonego Przylądka.

W te dni, po głównych koncertach, w klubie starego Gdańska "Miasto Aniołów" na barce wystąpi artysta Fado, przedstawiciel młodego pokolenia mistrzów z Lizbony: Pedro Moutinho. Spróbujemy stworzyć mu "środowisko naturalne" dla tej nostalgicznej muzyki wykonywanej zawsze w niewielkich, ciemnych restauracjach Lizbony, między stolikami, po kolacji, przy winie i w bezpośrednim kontakcie z publicznością, na wyciągnięcie ręki.

W sąsiednim klubie "Parlament" pojawi się multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor z Angoli, Yami. Dwukrotnie wcześniej zdobiący "siestowe płyty" Yami jest prawdopodobnie najbardziej ekstrawertycznym, kontaktowym, pogodnym artystą "siestowym". Jego muzyka to nieustanna afrykańska fiesta, zapraszająca do tańca, zmysłowa, przebojowa.

Anna Maria Jopek, Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba i Przyjaciele
Niezwykły projekt muzyczny: Możemy być pewni, że artyści reprezentujący tak wielokulturowe tradycje z różnych stron świata spróbują "wydestylować" duszę słowiańską z morza polskiej muzyki. Od średniowiecznej przez romantyczną, po współczesną i autorską.

Niekonwencjonalny skład, napisane specjalnie na festiwal aranże i kompozycje. Wśród aranżerów czterokrotny laureat nagrody Grammy Gil Goldstein. Wśród wykonawców genialny pianista kubański Gonzalo Rubalcaba, piętnastokrotnie nominowany do nagrody Grammy i jej zdobywca! Na scenie stare, ludowe, odrestaurowane instrumenty obok klasycznej wiolonczeli, jazzowej trąbki i nie mieszczącego się w żadnych stylistycznych ramach zespołu Anny Marii Jopek.

Festiwalowi towarzyszyć będzie galeria fotografii przygotowana z firmą Leica, "Maybachem świata fotografii".

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Souad Massi: bilety: 90/110/130 zł
Sara Tavares: bilety: 90/110/130 zł
Pedro Moutinho: bilety: 180 zł
Anna Maria Jopek, Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba i Przyjaciele: bilety: 100/130/150 zł
Yami: bilety: 60 zł

Bilety dostępne od 24.02.2011 w bileteriach Empik, sieci sklepów Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci TICKETPRO - www.ticketpro.pl, sieci EVENTIM – www.eventim.pl oraz www.biletyna.pl i w kasie Filharmonii Bałtyckiej - bilety@filharmonia.gda.pl

Polska Filharmonia Bałtycka
tel. 0-58 320-62-62
Godziny otwarcia kasy:
wt 9:30 -16:00
śr-pt 10:30 - 18:00

Aktualna edycja

Opinie (16)

 • Ależ fajna wiadomość ;-) Pozdrawiam wszystkich siestologów

  • 11 2

 • za ile??? (1)

  za ile??

  • 13 2

  • Za dużo

   Za dużo


   niestety

   • 6 0

 • okey, ale gdzie mozna kupic bilety?

  • 0 1

 • juz wiem...

  • 0 0

 • Nie wybieram sie.

  To jest moim zdaniem gorsze niż muzyka do wind i supermarketów.

  • 1 16

 • świetny festiwal tylko dlaczego taki drogi ?!!!!

  • 16 0

 • POSZEDŁBYM... (1)

  DRODZY ORGANIZATORZY...
  BILETY ZA 100 PLN I WIĘCEJ TO PRZESADA !!!
  TU JEST POLSKA I POPROSIMY O POLSKIE CENY BILETÓW - ZA TAKĄ KWOTĘ MOŻNA KUPIĆ 2 PŁYTY P. KYDRYŃSKIEGO GRRRRRR

  • 21 0

  • zamiast narzekać można więcej zacząć zarabiać ale nie zrzędzić, że drogie. Dobry produkt musi posiadać swoją cenę, nie stać Cię to nie idź i nie stękaj.

   • 0 0

 • jak z aktualizacją

  BILETÓW do Miasta Aniołów i Parlamentu dawno nie ma - zreszta co to za cena ?!!!!!! pewnie dla przyjacioł Pana Kydryńskiego z Warszawy

  • 5 0

 • ale drogo...

  też se, kurka wodna, muzykę wybrałam do słuchania...
  ceny biletów na koncerty jazzowe i jazzopodobne bardzo często przerastają moje możliwości...

  • 10 1

 • Marcin Kydryński skompromitował się swoją książką

  W książce z podróży po Afryce pisze o tym, że "Afrykanki są jak zwierzęta, proszę żeby je pokryć"- http://www.pudelek.plhttp://www.pudelek.pl
  to dość żenujące żeby ktoś taki w Gdańsku robił swój festiwal. Ciekawe czy wykonawczynie znają twórczość Kydryńskiego?

  • 2 13

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.