stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Siesta Festival 2018: Raul Midon (3 opinie)

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

20 kwietnia zapraszamy na pierwszy i jedyny w Polsce koncert Raula Midon w ramach Siesta Festiwal 2018."No to ja już nie mam tu nic do roboty" - powiedział Herbie Hancock, gdy Raul zaśpiewał solówkę w "I Just Called to Say I Love You", na płycie Herbiego "Possibilities". A zadziwić mistrza muzykalnością nie jest łatwo. Wybór utworu był zapewne nieprzypadkowy. Raul Midon często składa hołd niewidomym muzykom, jak Stevie Wonder. Nic w tym dziwnego: sam od urodzenia należy do tej grupy artystów.

Raul poznał gitarę w szkole i okazał się genialnie utalentowany. Gdy skończył uniwersytet w Miami, nagrywał chórki i partie gitary dla wielkich gwiazd muzyki latynoskiej: Shakiry, Julio Iglesiasa, Alejandro Sanza czy Jose Feliciano. Z Shakirą objechał cały świat, ale miał już wtedy własny pomysł na muzykę. Przeniósł się do Nowego Jorku i w 2005 roku, na autorskiej płycie "State of Mind" gościł już swojego mistrza, Stevie Wondera.

Kolejne płyty i gościnne występy ugruntowały pozycję Raula jako młodego geniusza; odkrywczego gitarzysty, kompozytora przebojowych piosenek i muzyka o jazzowej swobodzie w harmonii i improwizacji. Do legendy przeszła jego interpretacja klasyku Coltrane'a "Giant Steps", tradycyjnie już sprawdzianu dla kunsztu i warsztatu jazzowego muzyka.

Album "Synthesis" wyprodukowany przez Larry'ego Kleina i kolejny: "Don't Hesitate", gdzie gościnnie pojawili się: Dianne Reeves, Lizz Wright, Richard Bona i Marcus Miller przyniosły Raulowi zasłużoną światową sławę. Najnowszy, z którym pojawi się na Siesta festivalu, "Bad Ass and Blind" z 2017 roku został nominowany do Grammy w kategorii "najlepsza wokalna płyta jazzowa". Choć nazwanie Raula jazzowym wokalistą byłoby, z całym szacunkiem dla tego gatunku, rażącym niedopowiedzeniem - On stwarza nową muzyczną rzeczywistość.

Na Siesta Festival 2018 Raul Midon zagości w piątek 20 kwietnia o godzinie 17:00. Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie od 100 do 150zł już w sprzedaży w ticketmaster.pl, eventim.pl, ebilet.pl oraz w kasach Filharmonii Bałtyckiej.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • rock , blues , folk / etno / world
  wrz 27
  czwartek, g. 20:30
  Bruderschaft, Gdańsk
 • folk / etno / world , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 28
  piątek, g. 19.00
  Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

Najczęściej klikane (7 dni)