stat
Impreza już się odbyła

Siedlce pakują do swojego

 • czwartek, 19 września,
  godz. 12:00
 • Gdańsk, Siedlce
 • wstęp wolny

Projekt Siedlce pakują do swojego dedykowany jest mieszkańcom i mieszkankom gdańskiej dzielnicy Siedlce, a także osobom zainteresowanym zastąpieniem jednorazowych opakowań takimi, których można używać wielokrotnie.

Gdańskie Dni Seniora 2019

1 - 31 października 2019

Gdańsk
Wstęp wolny

Karmnik dla ptaków - warsztaty

paź 27

niedziela, godz. od, 10:00

bilety 75 zł
Zachęcamy do rezygnacji z jednorazówek. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów, a następnie ilości śmieci, które wysypują się z koszy i wiat śmietnikowych, a porywane przez wiatr zaśmiecają naszą dzielnicę, świat i szkodzą naszemu zdrowiu. Poprzez różnorodne działania zwracamy uwagę na ilość plastiku i jego wpływ na zdrowie i środowisko. A także pokazujemy alternatywy, by odejście od jednorazowości nie wiązało się w dużymi wyrzeczeniami i zmianami w życiu codziennym.

Siedlce pakują do swojego odbędzie się 19 września 2019 i będzie obfitować w wiele różnorodnych działań w różnych lokalizacjach w dzielnicy, a także online.

Projekt zakłada realizację następujących działań:

- Konkurs plastyczno-ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.
Konkurs w dowolnej technice plastycznej, którego celem jest zachęcenie dzieci do kreatywnych poszukiwań alternatyw dla jednorazowych śmieci. Dowiedzą się także o projekcie Siedlce pakują do swojego i jego założeniach. Nagrodami w konkursie są książki, torby bawełniane i woreczki na zakupy, a także przedmioty pomagające ograniczać jednorazowe odpady.

- Warsztaty szycia woreczków na zakupy.
Aż przez 5 godzin warsztatów udostępnimy kilka maszyn do szycia, na których dzięki pomocy doświadczonych prowadzących będzie można uszyć sobie zestaw woreczków w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości. Samodzielnie uszyte na maszynie do szycia woreczki są idealne w zastępstwie foliowych reklamówek podczas zakupów. Są wygodne i wytrzymałe. Materiałem, z którego wykonamy woreczki będą firanki, które bardzo dobrze się sprawdzają w tej roli. Dodatkowym eko elementem będzie wykorzystanie niepotrzebnych już firanek i danie im drugiego życia. Przerobimy coś co mogłoby trafić do śmietnika, na coś co pomoże nam ograniczać ilość śmieci. Więcej informacji o warsztatach szycia woreczków.
godz. 12:00-17:00 "Fundacja Dr Clown" ul. Kartuska

- Czy plastik jest fantastik? Wykład.
Jednorazowe opakowania dają nam wygodę podczas robienia zakupów. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, w co zapakowane jest nasze jedzenie i picie. Niestety, takie niefrasobliwe podejście wiąże się z generowaniem ogromnej ilości śmieci. To wpływa destrukcyjnie na środowisko, ale także bezpośrednio na nasze zdrowie. Spotkanie otwarte, więcej o wykładzie.
godz. 17:30-18:30 Rada Dzielnicy Siedlce ul. Kartuska

- Podwieczorek bez plastiku.
Spotkanie będzie rozwinięciem wykładu Czy plastik jest fantastik. To będzie bezpośrednie przełożenie informacji o tym, jak można robić zakupy do swoich opakowań. Podczas spotkania w kawiarnianej atmosferze przyjrzymy się bliżej Zestawowi inspiracyjnemu #PakujęDoSwojego, który jest stoiskiem pokazującym wiele różnych alternatyw dla jednorazowych opakowań. Więcej o Podwieczorku bez plastiku.
godz. 19:00-20:00 Fundacja "Świat Wrażliwy"

- W sklepach pojawią się naklejki informujące o tym, że dane miejsce jest przyjazne zakupom do swoich opakowań.

- Grupa na Facebooku Siedlce pakują do swojego pomagająca wspierać się w dzielnicowych eko działaniach.

- Instrukcja jak uszyć woreczek (w języku polskim i ukraińskim) pojawi się na stronie www.pakujedoswojego.

Wszystkie spotkania i warsztaty w ramach projektu Siedlce pakują do swojego są bezpłatne i otwarte. Zapewniamy materiały na warsztaty, poczęstunek oraz nagrody w konkursie.

---

Partnerzy projektu Siedlce pakują do swojego:
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku
Fundacja Dr Clown Region Pomorze
Rada Dzielnicy Siedlce
Fundacja Świat Wrażliwy
INNaczej Gdańskie Innowacje Społeczne
Stowarzyszenie Dla Siedlec
Miasto Gdańsk kampania #Gdańskbezplastiku
MAMYWENE

---

Projekt Siedlce pakują do swojego realizowany jest w ramach programu Instytut Kultury Miejskiej Otwarty IKM na Siedlcach dofinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • warsztaty
  wrz 3-26.11
  g. 18:00 - 21:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Otwarta Pracownia

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni