• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ShataQS - Fenix Live (2 opinie)

W październiku do Gdańska zawita zjawiskowa ShataQS, aby promować swój drugi autorski album zatytułowany "Fenix". Koncert w Klubie Muzycznym Parlament będzie okazją, by wysłuchać jednego z najpiękniejszych, polskich wydawnictw muzycznych 2019 roku. Zapraszamy na blisko dwugodzinny koncert pełen emocji, wzruszeń i cudownych rytmów!

W związku z utrzymaniem w Gdańsku żółtej strefy i wprowadzeniem dalszych obostrzeń dotyczących maksymalnej frekwencji na wydarzeniach kulturalnych, rozdzielamy koncert ShataQS w Klubie Parlament na dwa mniejsze wydarzenia. Pierwsze odbędzie się o godzinie 19, drugie o godzinie 21. Data i miejsce nie ulegają zmianie. W poniedziałek wszyscy posiadacze biletów otrzymają maila od bileterii Interticket.pl z instrukcjami dotyczącymi przebukowania biletów. Klub Parlament ma pojemność 650 osób, tymczasem każdy z koncertów odbędzie się dla maksymalnej liczby 110 osób.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


ShataQS to wyjątkowa artystka, która w ubiegłym roku obdarzyła nas magicznym albumem, zatytułowanym "Fenix". Ta akustyczna płyta wyróżnia się etniczno-transowym brzmieniem oraz inspirującą warstwą tekstową. Dla fanów korzennych brzmień to jedna z najlepszych rzeczy, jaka przytrafiła się polskiej muzyce w 2019 roku. Po długiej podróży Fenix w końcu przyleci do Gdańska, by premierowo zabrać was w piękny rejs, w przyjaznej człowiekowi częstotliwości 432Hz.

Partnerem koncertu jest firma LOKAAH.

Fenix to druga autorska płyta ShataQS, która ujrzała światło dzienne 29 marca. Wybitny perkusjonalista Jose Torres opisał ją następującymi słowami: "Fenix to wyjątkowa płyta. Właściwie to nie tylko płyta, muzyka, tekst. Jest to dla mnie pewna forma uświadomienia w jakim świecie żyjemy. Ile rzeczy nam ucieka i ile moglibyśmy zrobić dla świata. Ta płyta to głębokie spojrzenie na elementarne prawdy, zapomniane przez wielu ludzi w dzisiejszym społeczeństwie. Fragment "nie musisz być bohaterem dla całego świata, wystarczy być przykładem dla jednostki" ma bardzo aktualne znaczenie. Polecam "

"Fenix" opowiada o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości a przede wszystkim o ujarzmianiu Ego by mogło zaistnieć Ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz przy użyciu instrumentów akustycznych okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi, co daje słuchaczowi duży komfort pulsującej wibracji w delektowaniu się nią. Tu nie ma chwili na nudę, tu sięga się po obcowanie w tu i teraz. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, Perkusjonalista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. To połączenie kilku unikatowych energii muzycznych dzięki, którym płyta ma wyjątkowe brzmienie .

Sama artystka o swojej płycie mówi tak: "Praca nad Fenix'em trwała 3 lata, bardzo starannie pracowałam nad treścią oraz brzmieniem. Cała część wokalno-liryczna jest moim pierwszym dotychczas krokiem, który skierowałam w stronę moich słowiańskich korzeni. To bardzo wyjątkowy czas odkrywania źródeł własnego istnienia, odkrywania bardziej naturalnych dla mnie brzmień własnego głosu. Każdy utwór bacznie analizowałam pod kątem wibracji brzmienia słowa. Ważne jest dla mnie by treści powtarzane wielokrotnie jak refreny były treściami budującymi, mantrami skupiającymi słuchacza w kierunku budowania tego czego chcemy a nie walki przeciwko temu co nam nie służy. Nie w każdym utworze udało mi się użyć słów o pozytywnym znaczeniu natomiast w całości utwory mają pozytywny, budujący wydźwięk. Wierzymy, że płyta ma do zaoferowania naszej społeczności coś wyjątkowego, coś co zdaje się jest nam obecnie potrzebne."

SKŁAD ZESPOŁU:
ShataQS - wokal
Kasia Pakosa - wokal wspierający
Maciek Czemplik - gitara
Bartek Chojnacki - Kontrabas
Eddy - Perkusja
Urszula Górska - szejkery

Teledyski:
ShataQS - "Światło" https://youtu.be/62QavrMmGGo
ShataQs - "Fenix" https://youtu.be/eI5nODqanmI

Organizator: Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Strona zespołu: www.ShataQS.com

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 zł
 • Przedsprzedaż
  70 zł
Punkty sprzedaży stacjonarnej:
Sklep Lokaah - Gdańsk, ul. Pańska 1/2
Sklep Lokaah - Gdynia, ul. Świętojańska 38
Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
UWAGA! W związku z nowym reżimem sanitarnym, spowodowanym epidemią COVID-19, każdy uczestnik zobowiązany jest do zabrania ze sobą wydrukowanego i wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenie trzeba będzie zostawić w kasie, przy wejściu na koncert.
Zaświadczenie do pobrania pod poniższym linkiem:
https://agencjaperspektywy.pl/wp-content/uploads/2020/09/zaswiadczenie.pdf

Opinie (2)

 • A co to jest "perkusjonalista"??? (1)

  • 0 1

  • Jest to określenie artysty, który gra na perkusjonaliach. Pozdrawiam

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.