stat
PATRONAT

ShataQS - Fenix Live

 • piątek, 16 października, godz. 20:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  80 zł, w przedsprzedaży  70
  Kup bilet
  Informacje o biletach  »

W październiku do Gdańska zawita zjawiskowa ShataQS, aby promować swój drugi autorski album zatytułowany "Fenix". Koncert w Klubie Muzycznym Parlament będzie okazją, by wysłuchać jednego z najpiękniejszych, polskich wydawnictw muzycznych 2019 roku. Zapraszamy na blisko dwugodzinny koncert pełen emocji, wzruszeń i cudownych rytmów!

ShataQS to wyjątkowa artystka, która w ubiegłym roku obdarzyła nas magicznym albumem, zatytułowanym "Fenix". Ta akustyczna płyta wyróżnia się etniczno-transowym brzmieniem oraz inspirującą warstwą tekstową. Dla fanów korzennych brzmień to jedna z najlepszych rzeczy, jaka przytrafiła się polskiej muzyce w 2019 roku. Po długiej podróży Fenix w końcu przyleci do Gdańska, by premierowo zabrać was w piękny rejs, w przyjaznej człowiekowi częstotliwości 432Hz.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Partnerem koncertu jest firma LOKAAH.

Fenix to druga autorska płyta ShataQS, która ujrzała światło dzienne 29 marca. Wybitny perkusjonalista Jose Torres opisał ją następującymi słowami: "Fenix to wyjątkowa płyta. Właściwie to nie tylko płyta, muzyka, tekst. Jest to dla mnie pewna forma uświadomienia w jakim świecie żyjemy. Ile rzeczy nam ucieka i ile moglibyśmy zrobić dla świata. Ta płyta to głębokie spojrzenie na elementarne prawdy, zapomniane przez wielu ludzi w dzisiejszym społeczeństwie. Fragment "nie musisz być bohaterem dla całego świata, wystarczy być przykładem dla jednostki" ma bardzo aktualne znaczenie. Polecam "

"Fenix" opowiada o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości a przede wszystkim o ujarzmianiu Ego by mogło zaistnieć Ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz przy użyciu instrumentów akustycznych okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi, co daje słuchaczowi duży komfort pulsującej wibracji w delektowaniu się nią. Tu nie ma chwili na nudę, tu sięga się po obcowanie w tu i teraz. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, Perkusjonalista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. To połączenie kilku unikatowych energii muzycznych dzięki, którym płyta ma wyjątkowe brzmienie .

Sama artystka o swojej płycie mówi tak: "Praca nad Fenix'em trwała 3 lata, bardzo starannie pracowałam nad treścią oraz brzmieniem. Cała część wokalno-liryczna jest moim pierwszym dotychczas krokiem, który skierowałam w stronę moich słowiańskich korzeni. To bardzo wyjątkowy czas odkrywania źródeł własnego istnienia, odkrywania bardziej naturalnych dla mnie brzmień własnego głosu. Każdy utwór bacznie analizowałam pod kątem wibracji brzmienia słowa. Ważne jest dla mnie by treści powtarzane wielokrotnie jak refreny były treściami budującymi, mantrami skupiającymi słuchacza w kierunku budowania tego czego chcemy a nie walki przeciwko temu co nam nie służy. Nie w każdym utworze udało mi się użyć słów o pozytywnym znaczeniu natomiast w całości utwory mają pozytywny, budujący wydźwięk. Wierzymy, że płyta ma do zaoferowania naszej społeczności coś wyjątkowego, coś co zdaje się jest nam obecnie potrzebne."

SKŁAD ZESPOŁU:
ShataQS - wokal
Kasia Pakosa - wokal wspierający
Maciek Czemplik - gitara
Bartek Chojnacki - Kontrabas
Eddy - Perkusja
Urszula Górska - szejkery

Początek koncertu o godzinie 20. Otwarcie bram o godzinie 19. Zakończenie około godziny 21:45.

Teledyski:
ShataQS - "Światło" https://youtu.be/62QavrMmGGo
ShataQs - "Fenix" https://youtu.be/eI5nODqanmI

Organizator: Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Strona zespołu: www.ShataQS.com

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 zł
 • Przedsprzedaż
  70 zł
Punkty sprzedaży stacjonarnej:
Sklep Lokaah - Gdańsk, ul. Pańska 1/2
Sklep Lokaah - Gdynia, ul. Świętojańska 38
Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
UWAGA! W związku z nowym reżimem sanitarnym, spowodowanym epidemią COVID-19, każdy uczestnik zobowiązany jest do zabrania ze sobą wydrukowanego i wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenie trzeba będzie zostawić w kasie, przy wejściu na koncert.
Zaświadczenie do pobrania pod poniższym linkiem:
https://agencjaperspektywy.pl/wp-content/uploads/2020/09/zaswiadczenie.pdf
Kup bilet
wrz 25

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
lis 7

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna
  wrz 24
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Tomasz Makowiecki
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , festiwal sztuki
  wrz 25-27
  piątek - niedziela, g. 20:00
  Sopot, Państwowa Galeria Sztuki
  Open Source Art Festival 2020