• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Shantymentalni dla WOŚP

Zapraszamy w najbliższą niedzielę na koncert zespołu Shantymentalni dla WOŚP w Restauracji Muszla Gdynia o 14:00.

Shantymentalni- zespół powstał 14 lutego 2002 roku - w Dzień Św. Walentego. Romantyczny i sentymentalny nastrój pierwszego koncertu w dużej mierze przyczynił się do pozostawienia nazwy grupy "Shantymentalni". W pierwszych latach istnienia zespół grał głównie standardy folku morskiego z dużą domieszką muzyki country, z czasem jednak do repertuaru dołączyły również spokojniejsze i nastrojowe utwory autorskie Piotra "Słupka" Słupczyńskiego. Zaowocowało to wydaniem dwupłytowego albumu - "Shantymentalni".

szanty - koncerty w Trójmieście


Kolejne lata przyniosły grupie wiele nagród i wyróżnień na największych festiwalach szanto-folkowych w całej Polsce. Wraz z sukcesami przyszły coraz liczniejsze koncerty a także zbiorowe wydawnictwa fonograficzne tj.: "Zobaczyć Morze" oraz "Szanty pod Żurawiem - premiery 2009". W 2009 roku zespół nagrał kolejną, tym razem w stu procentach autorską, płytę "Deja vu" oraz nakręcił swój pierwszy teledysk do utworu "Kołysanka dla Gdańska".

W 2011 pod namową założyciela zespołu Piotra Słupczyńskiego "Shantymentalni" wzięli udział w konkursie "Przepustka do Mrągowa". Zostali tam bardzo ciepło przyjęci i wysoko ocenieni. Jako laureaci "Przepustki do Mrągowa" wystąpili na głównej scenie XXX Pikniku Country w Mrągowie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.