stat

Sensorytmika - dźwiękowe zabawy rozwojowe

Sensorytmika to autorski program muzycznych zabaw rozwojowych, z nieszablonowym wykorzystaniem etnicznych instrumentów z różnych stron świata (takich jak didgeridoo, bębny djembe czy misa tybetańska) oraz przedmiotów codziennego użytku do tworzenia muzyki.

Spotkania opierają się na zabawach sensorycznych: dźwiękowo - ruchowo - plastycznych. Zajęcia mają na celu stymulację rozwoju motorycznego, poznawczego, społecznego i emocjonalnego oraz mowy Twojego dziecka, jednocześnie wspierając integrację nadwrażliwości i podwrażliwosci sensorycznej, synchronizację półkul mózgowych, lateralizację, ześrodkowanie i skupienie w ciele. Istotnym elementem sensorytmiki jest również rozwój wrażliwości muzycznej, ekspresji i współpracy w grupie.

Dla kogo?
Zajęcia prowadzone w dwóch grupach dla maluszków:
12:00 - 12:45 dzieci 0-1+ wraz z rodzicami
13:00 - 13:45 dzieci 2-4 wraz z rodzicami (możliwość zostawienia pociechy pod naszą opieką i spokojnego napicia się kawy)
Maksymalna ilość dzieci w grupie to 9, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy!

Rytm i dźwięk a zmysły
Podczas zabaw kierowanych i spontanicznie improwizowanych, dzieci doświadczają dźwięków i muzyki różnymi zmysłami (słysząc / widząc / czując dźwięk), z zaangażowaniem ciała jako całości, jak również poszczególnych jego części (dotknięcie instrumentu dłonią, palcem, stopą, nosem), co pozwala na zbudowanie lepszej świadomości i koordynacji ciała. Wsparcie w tym procesie stanowią techniki arteterapeutyczne.

Słyszę, czuję, tworzę
Podczas zajęć uczestnicy doświadczają muzyki zarówno jako odbiorcy - różnymi zmysłami eksplorując dźwięki i wibracje, poznając instrumenty, ich budowę oraz strukturę - jak również wcielając się w rolę twórców. Poszukując dźwięków, rytmów, muzyki, otrzymują możliwość spontanicznej ekspresji, muzykowania i wytwarzania dźwięków, a także wyrażenia siebie w ruchu.

Będziemy także tworzyć własne instrumenty, tańczyć, śpiewać, a przede wszystkim dobrze się bawić. Spotkania prowadzi certyfikowana terapeutka muzykoterapii oraz neurosensomotorycznej integracji odruchów.

Informacje:
tel.: 505335053 (Joanna Romaszko)
tel. 516192312 (Anna Borecka)
e-mail:centrum.artefakt@gmail.com

O nas
Joanna Romaszko - mgr pedagogiki specjalnej, muzykoterapeutka, arteterapeutka. Od 12 lat prowadzi zajęcia i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, współpracując i kształcąc się w instytucjach w Polsce i Stanach Zjednoczonych, takich jak: Międzynarodowy Instytut dr S. Masgutowej, Instytut Neurorozwoju i Sportu, Fundacją Rodzic - Dziecko, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku, Stowarzyszenie Morena, CSW Łaźnia i inne. W pracy łączy i wykorzystuje m.in. arteterapię z elementami integracji sensorycznej, techniki teatralne, Muzykoterapię Dogłębną Komórkową (kamertonami terapeutycznymi), Gimnastykę Mózgu, Neurosensomotoryczną Integrację Odruchów wg dr S. Masgutowej, Terapię Czaszkowo-Krzyżową. Prowadzi zajęcia z osobami z różnymi wyzwaniami rozwojowymi (zaburzenia ze spektrum autyzmu, nadpobudliwość psychoruchowa, dysleksja i inne wyzwania szkolne, zaburzenia emocjonalne i zachowania, mózgowe porażenie dziecięce itp.). W 2016. roku założyła Centrum Rozwoju i Działań Twórczych Arte~Fakt: przestrzeń kreacji, realizowania pasji, wszechstronnego wspierania rozwoju człowieka. Poszukiwaczka dźwięków, pasjonatka bębnów, tańca i rytmów afrykańskich, teatrów ulicznych i plenerowych, wszelkich form Sztuki.

Anna Borecka - mama czteroletniego Stasia, z wykształcenia i zamiłowania biolog morza, pasjonatka wszystkiego co związane z muzyką, tańcem i morzem. Najważniejsze dla niej to życie pełne pasji oraz energii od ludzi i dla ludzi. Członkini kolektywu taneczno-muzycznego Cocodjembe & Nandaloo oraz niezwykle relaksującego zespołu SenTo. Tańczy, śpiewa i gra, gdzie i kiedy tylko może, zawsze podróżuje z płetwami przyczepionymi do plecaka. Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i eko-rodzicielstwa. Bardzo bliskie są jej tematy związane z ekologią. Jest członkinią Błękitnego Patrolu WWF. Przez parę lat prowadziła gromadę zuchową, uczestniczyła w obozach harcerskich jako opiekunka uczestników, prowadziła i prowadzi wiele warsztatów dla dzieci i młodzieży (ostatnio skupiają się one głównie na nauce tańca i muzyki afrykańskiej), a także zajęć dla mam z dziećmi (taniec z dzieckiem w chuście).
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
Cena: 40 zł / 30 zł przy zakupie karnetu na 4 zajęcia

w każdy poniedziałek (od 01.04 do 27.04.2020), godz. 17:30

bilety 26 zł
kwi 19

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij