stat
Impreza już się odbyła

Sekrety

Sekrety to cykl, na który składa się kilkanaście instalacji artystycznych prezentowanych w przestrzeni miejskiej Gdańska. Natkniecie się na poukrywane w podwórkach ceramiczne formy, interwencje na fasadach budynków, klatkach schodowych czy malarstwo na bilbordach.

Wśród zaproszonych artystek i artystów znaleźli się: Jakub Danilewicz, Ada Dobrzelecka, Zuzanna Gadomska, Przemysław Garczyński, Joanna Grochocka, Karolina Kardas, Lucyna Kolendo, Agata Królak, Jacek Niegoda, Agata Nowosielska, Anna Reinert, Grażyna Rigall, Agata Roguziak, Maja Siemińska i Szczepan Troka, Eugenia Tynna, Adam Witkowski, Julita Wójcik.

Kolejne sekrety odkrywać będziemy przed Wami tu: https://www.facebook.com/events/3509668675815758/ i Instagramie Instytutu Kultury Miejskiej. Szczegółowe opisy prac z dokumentacją wideo i zdjęciową pojawiać się będą na www.ikm.gda.pl/sekrety.

Pierwsze z serii działań to interwencja Julity Wójcik zatytułowana Nie czas na pożegnanie poświęcona 150-letniemu bukowi rosnącemu w rejonie ulicy Jesionowej we Wrzeszczu. Znajduje się na ogrodzonym terenie na tyłach budynków przy ul. Jesionowej 7/7A w Gdańsku-Wrzeszczu.

Cykl nieprzypadkowo pojawia się w grudniu miesiącu kończącym trudny i pełen wyzwań rok, który wszystkim nam dał się ostro we znaki. Wiele ulubionych przez nas i wyczekiwanych wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych na czas, o którym myślimy, że będzie inny i lepszy.

Identyfikacja graficzna Sekretów: Zuza Gadomska, video: Konrad Kulczyński Filmlab, foto: Bogna Kociumbas.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.