Impreza już się odbyła

Sekretna Gdynia Abrahama - gra miejska

Orędownik przyłączenia Pomorza do odradzającej się Polski, rzecznik budowy portu i rozwoju Gdyni, działacz społeczny... Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chce przybliżyć postać Króla Kaszubów mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: "Sekretna Gdynia Abrahama". Odbędzie się ona 18 maja.

18.05.2019 r. - Gra Miejska
Start godz. 10.00 - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7,
Zakończenie godz. 13.00- Kaszubskie Forum Kultury, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18,


- Postać Antoniego Abrahama jest niezwykle barwna, a jego życiorysem można obdarzyć kilka osób. Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama", której organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, przybliży historie związane z życiem Antoniego Abrahama w Gdyni, jego drogi zawodową i życiową oraz działaniami, jakie podjął by Kaszuby i Gdynia zostały włączone do Polski. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wydarzenie dofinansowane jest przez miasto Gdynia i organizowane we współpracy z Kaszubskim Forum Kultury.

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z "Królem Kaszubów". Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki).
Na uczestników gry miejskiej czekają niespodzianki.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń.

Spędź sobotę aktywnie, atrakcyjnie i rodzinnie!

Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Kaszubskim Forum Kultury przy Al. Piłsudskiego 18.

Na uczestników gry miejskiej czekają atrakcyjne nagrody. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły poniżej.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Zapisz się - zgłoszenia indywidualne i grupowe do 14 maja
za pomocą formularza umieszczonego na stronie https://bit.ly/2vovDtl
Udział bezpłatny.
Limit miejsc: 300.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.