stat
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

"Scenariuszem dla trzech aktorek" w reżyserii Przemka Wojcieszka i Roberta Traczyka otwieramy w Doku Cesarskim nową scenę teatralną w Trójmieście.

Proponujemy Wam żywą i aktualną dramaturgię w wykonaniu najlepszych młodych aktorów. Nasze spektakle skierowane są zarówno dla młodzieży, jak i starszych widzów. Podejmujemy problemy społeczne, ale zawsze w formie atrakcyjnej dla szerokiej widowni.

Lubicie klasycznego Schaeffera? Oto coś dla Was: Na otwarcie anarchiczny, energetyczny i nieprzewidywalny "Scenariusz dla trzech aktorek".

"Byłam w Rossmannie. Zabarykadowałam drzwi, wzięłam klientów na zakładników i urządziłam im czytanie performatywne..."

Trzy aktorki spotykają się po pandemii, aby przedyskutować projekt teatralny, do którego wkrótce zaczną próby. Tekst jest kiepski, pieniądze marne, a nad teatrem wciąż wisi widmo epidemii. Przygotowaliśmy spektakl, na którym będziecie się śmiać, wzruszać i mierzyć z ważnymi dla nas pytaniami.

"Odebrałam tak staranne katolickie wychowanie, ze gdybym dokonała zamachu terrorystycznego w imię wiary, poszłabym do nieba bez dodatkowych sakramentów."

Na scenie dwie szalone dziewczyny z "Amazon Burns": Patrycja Bukowczan i Magdalena Kaczmarek oraz Magdalena Gładysiewicz.

Tekst: Przemek Wojcieszek
Reżyseria: Przemek Wojcieszek/Robert Traczyk.

"Jestem tak biedna, ze kiedy idę ulica, ludzie rzucają mi jedzenie z balkonów.
Jestem tak biedna, ze jak siedzę w parku, gołębie znoszą mi okruchy.
Jestem tak biedna, ze kiedy kradnę w sklepie, ochrona bije mi brawo i płacze ze wzruszenia."

Zapraszamy na schaefferowską z ducha opowieść o tworzeniu teatru, w której spektakl - zabawny, nieoczywisty, pełen sytuacyjnego humoru powstaje na oczach widza. To świetna propozycja letniego teatru, który pod lekką formą odkrywa ważne pytania na temat współczesnego świata.

"Potrzebuję miłości. Ale prawdziwej miłości. Takiej, ze masz ochotę rzucać wszystkim o ścianę, a potem zbierać okruchy i tulić je do piersi."

3.07 o 20:00 w Doku Cesarskim przy ul. Dokowej 1 w Gdańsku.

Wjazd 50 zł płatny przed spektaklem.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dok Cesarski w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.