stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Scena Ramtamtam - Sas, Soma White, Spiral

Zapraszamy do sopockiego Sfinksa na kolejną odsłonę Sceny Ramtamtam.


Zespoły:

SAS
SOMA WHITE
SPIRAL


SAS

SAS to zespół powstały w Sopocie na początku 2014 roku z inicjatywy Adama Sasa, który chcąc uwiecznić dla siebie kilka własnych utworów, wybrał się do Ramtamtam w Sopocie, zgarnął muzyków i... Zrobił pełnowartościową płytę. Zapaleni do pracy, już pod szyldem SAS, zaczęli brnąć dalej w otchłań przygody muzycznej nagrywając teledyski i wydając płytę na własny rachunek.

Ta czwórka śmiałków to Adam Sas na wokalu i gitarze rytmicznej, główny kompozytor, Grzegorz Śliwski na gitarze prowadzącej, Michał Misiek Felski na basie i Rafał Węgrzynowicz na perkusji.

Ostatni trzej muszkieterowie udzielają się także w innych projektach muzycznych, jak The Pin Dolls, The Mockheads, Acrid Snack oraz Saturation.

Adam Sas - wokal, gitara rytmiczna
Grzegorz Śliwski - gitara prowadząca
Michał Misiek Felski - bas
Rafał Węgrzynowicz - perkusja

www.youtube.com/watch?v=XQaoJc9otpoSOMA WHITE

Pochodząca z Trójmiasta Soma White to, jak określają jej członkowie, grupa propagująca za pomocą dźwięków "pozytywną stronę egzystencji". Sami o sobie nie lubią dużo mówić, zdecydowanie preferując możliwość poznania ich poprzez muzykę, którą tworzą i wykonują. Jako cezurę rozpoczęcia działalności Soma White, podają przełom roku 2009 i 2010.

Wydali zaledwie jeden album (18.02.2013), a już zdążyli zebrać pozytywne recenzje w prasie muzycznej - zarówno polskiej, jak i zagranicznej, zagościć na antenie radiowej Trójki (w autorskich programach takich dziennikarzy
muzycznych jak: Artur Orzech, Piotr Kaczkowski, Piotr Kosiński, czy Piotr Baron) oraz również w lokalnych rozgłośniach Polskiego Radia, jak i w rozgłośniach internetowych (polskich i zagranicznych).

Frapująca okładka i wydanie debiutanckiej płyty (Soma White), ciekawe, niesztampowe kompozycje, znakomite brzmienie (za mastering odpowiadał współpracujący m. in.: z Pink Floyd i Fields Of The Nephilim - Andy Jackson)
złożyły się na sukces zespołu.

Muzykę tworzoną przez Soma White trudno jednoznacznie zaszufladkować. W muzycznych poszukiwaniach formacji dostrzec bowiem można inspirację rockiem industrialnym, elektro i trip -hopem, psychodelią, czy elektroniką kojarzącą się z... Vangelisem. Nieobce formacji są również postrockowe brzmienia.

Aktualnie zespół intensywnie pracuje nad materiałem na drugą płytę.

Skład zespołu:
Hania Żmuda - wokal i teksty
Piotr Pastwa - gitary
Paweł Wysocki - instrumenty klawiszowe
Krzysztof Szymczak - perkusja
Andrzej Osmałek - bas

Dyskografia:
Soma White (2013)

Soma White w sieci:

www.somawhite.com
twitter.com/SOMAWHITEband
www.facebook.com/SOMAWHITEofficial
www.youtube.com/user/SOMAWHITEofficial
www.youtube.com/watch?v=d65UGzx6OkM

SPIRAL

Jesteśmy rzeszowskim zespołem wykonującym muzykę z pogranicza rocka progresywnego. Istniejemy od 2004 roku. W naszych utworach słychać fascynację takimi nurtami jak: post rock, art rock, elektronika, metal oraz trip hop. Cechą charakterystyczną muzyki, którą komponujemy jest połączenie mocnego rockowego brzmienia z subtelnym, intrygującym, żeńskim wokalem.

Skład zespołu prezentuje się następująco:

Urszula Wójcik - wokal
Mateusz Mazur - gitara
Grzegorz Kyc - gitara
Brunon Lubas - bas
Kuba Wolanin - perkusja
Maciej Zeman - FOH

We wrześniu 2009 roku wydaliśmy naszą debiutancką płytę LP zatytułowaną Urban Fable, która została wyjątkowo pozytywnie przyjęta przez krytyków muzycznych i fanów. Pierwszy singiel z płyty (It's gone) okupował przez wiele tygodni czołówkę listy przebojów Antyradia, a także znalazł się na składance Audiofilskie Zajawki - dołączonej do listopadowego wydania magazynu Audio. Początek 2010 roku przyniósł kolejne sukcesy - album Urban Fable wygrał w plebiscycie Antyradia na polską płytę roku 2009, a kwiecień zaowocował wygraną krakowskiego festiwalu Dachoofka 2010. Na 3-4 kwartał 2013 planowane jest wydanie drugiej płyty LP przez zespół.

www.youtube.com/watch?v=qg6KypA42Qg
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni