stat
Impreza już się odbyła

Sadzenie drzew

Wydarzenie w ramach

Aktualnie skupiamy się na akcji odbudowy lasu w nadleśnictwie Lipusz. Dwa lata temu nad tym terenem przeszła burza stulecia i dosłownie zmiotła z powierzchni ziemi ok 200ha drzewostanu. Już
19 października chcemy odbudować las. Wraz z firmą Torus podjęliśmy się tego przedsięwzięcia. Przygotowane jest 20 tysięcy sadzonek drzew oraz sprzęt. Sami już nie możemy się doczekać, kiedy zakaszemy rękawy, ale chcemy również zaangażować lokalną społeczność. Szukamy wolontariuszy, którzy nam pomogą. Działamy w myśl zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie".

Ostatnie wystąpienia Grety Thunberg mocno poruszyły nie tylko opinię publiczną, ale
i przywódców państw. Wiadomo, że zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza i wód, nadmierna ilość plastiku oraz problem recyklingu to nie tylko mrzonki, ale realny problem. Świadomi tych bolączek złożyliśmy ekipę bohaterów ECO AVENGERS przy Polskim Związku Firm Deweloperskich. Tworzymy plątaninę różnych charakterów, historii i doświadczeń.

Jesteśmy różni i być może to jest nasza super moc. Wśród nas są wybitni naukowcy, jak Sylwia Horska-Schwarz, specjalistka hydrologii, badaczka lodowców Arktyki. Wojciech Słomka, wybitny biolog, który potrafi rozmawiać z drzewami, dzięki czemu wie, gdzie sadzić jaki gatunek tak aby drzewo mogło przetrwać w danym miejscu. Razem z nami są przedstawiciele środowiska deweloperskiego, Konrad Płochocki i Barbara Smolik. Młode pokolenie reprezentuje nasza duma, czyli polska Greta Thunberg- czternastoletnia Emilia Uszczuk. Skład uzupełniają miejscy freacy, którzy dbają, aby w coraz to bardziej rozrastających się betonowych dżunglach żyło nam się wygodnie i dobrze. Są to Marta Żakowska i Daniel Hoffman. Ostatnią, lecz nie najmniej ważną osoba jest Adam Chyliński. Zajmuje się on zrównoważonym designem, jest badaczem miejskim i pisze doktorat o szczęśliwych miastach.

Zespół ECO AVENGERS przygotowuje również poradnik ekologiczny dla deweloperów, gdzie umieszczone są wskazówki jak być eko na placu budowy i nie stracić przy tym wielkich pieniędzy, bo jak wiadomo deweloperzy jak wszyscy inni biznesmeni, nie lubią rozstawać się gotówką.

Agenda wydarzenia:

Ok. 8:30/9:00 - zbiórka i wyjazd autokarów z Gdańska (zatoczka przy Hali Olivii)
10:30 - dojazd na miejsce nasadzenia autokarów i aut, przejście z parkingu do miejsca akcji (500m) + rozeznanie w terenie
11:00 - powitanie i udzielenie informacji organizacyjno - logistycznych
11:15 - 15:00 - nasadzanie sadzonek drzew pod okiem leśniczych,
Od 12:30 -posiłek - grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, kawa, herbata (...i kiełbaski przy ognisku (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą i jeśli Lasy Państwowe, organizator ogniska, wyrażą na to zgodę))
15:00 - 16:00 - wyjazd autokarów i samochodów prywatnych w kierunku Gdańska
16:30 - 17:30 - dojazd do Gdańska (zatoczka przy Hali Olivii)

Więcej informacji odnośnie akcji w Lipuszu znajduje się pod tym linkiem http://pzfd.pl/wez-udzial-akcji-sadzenia-tysiecy-drzew-wspolnie-pzfd/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni