stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Saagara

SAAGARA z nowym materiałem w Żaku.

Wacław Zimpel - clarinets, traditional flutes / Ghatam Giridhar Udupa - ghatam, konnakol, morsing / Mysore N. Karthik - violin / Bharghava Halambi - khanjira, mridangam / K Raja - tavil

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Ceny biletów podane są na końcu tekstu. Nasza strona www.klubzak.com.pl

Polsko-indyjska Saagara to wirtuozerski kwintet łączący w jedną całość tradycyjną karnatycką muzykę z południa Indii i zachodnie brzmienie - pełne elektroniki, ambietu oraz improwizacyjnego myślenia na scenie. Idąc za znaczeniem nazwy zespołu, w języku karnatyckim oznaczającej "ocean" a w głębszym sensie - bezgraniczność czy też nieskończoność muzyka Saagary dąży do zespolenia dwóch odległych od siebie systemów muzycznych - indyjskiego i europejskiego. Autorska interpretacja całego wachlarza tradycji zachodnich - takich jak jazz, folk czy muzyka współczesna, które do brzmienia Saagary wnosi jeden z najbardziej oryginalnych i utalentowanych klarnecistów w Polsce - Wacław Zimpel, oraz autentyczny groove, charakterystyczne tony i bogata rytmika należącej do najstarszych muzycznych tradycji Indii - muzyki karnatyckiej za który odpowiadają gwiazdy współczesnej muzyki indyjskiej - wirtuoz ghatamu Giridhar Udupa, skrzypek Mysore N Karthik wraz z perkusjonalistami Bharghavą Halambim (khanjira, mridangam) i K Rają (tavil) są podstawą oryginalnej i świeżej propozycji kwintetu. Saagara jest jednak tworem podlegającym ewolucji. Na drugim albumie grupy (Saagara "2"), powstałym we współpracy z berlińskim producentem Moorycem dołączyły brzmienia elektroniczne: muzyka czerpała z hipnotyzujących i wciągających transów oraz pulsujących i radosnych beatów i spotkała się z żywym zainteresowaniem słuchaczy i krytyków : "2" to kolejna świetna płyta w dorobku klarnecisty. Podsumowuje etap minimalistyczny, idealnie nadaje na początek przygody z muzyką Zimpla, bo jest też po prostu jego najładniejszą i najprzystępniejszą płytą." - pisał Michał Wieczorek w portalu uwolnijmuzyke.pl a Bartek Chaciński w zbiorczym tekście o płytach Zimpela na polifonia.blog.polityka.pl pisał: "Jeśli to oceniać przez pryzmat trylogii, to "2" jest niezwykle atrakcyjna, łatwiejsza w odbiorze niż pozostałe części i podobnie pełna wirtuozerii. Ale zarazem jest zwartą wypowiedzią i precyzyjną całością, w pewnym sensie - jako konstrukcja wymagająca dyscypliny i pewnych wyrzeczeń - bardziej przypominającą ideowo pracę z LAM niż poprzedni album Saagary."

Na październikowym koncercie w Klubie Żak przekonamy się, jak brzmiał będzie kolejny rozdział tej historii. Zespół Saagara zaprezentuje premierowy materiał z trzeciej, mającej się niebawem ukazać płyty. Wacław Zimpel uchyla rąbka tajemnicy, opowiadając o pracy nad nową muzyką w następujący sposób: "Ciągle pracuję nad nowym materiałem Saagary. Myślę, że jestem gdzieś w środku procesu i jeszcze nie do końca wiem dokąd tym razem połączenie estetyk wschodu i zachodu nas doprowadzi. Z pewnością będzie więcej elektroniki niż ostatnio. Pracuję nad arpeggiami i sekwencjami syntezatorowymi, które osadzam na transowych hinduskich beatach. Staram się tym razem nadać nieco inną rolę klarnetowi, który do tej pory szedł ramię w ramię z bardzo intensywną i wirtuozowską warstwą rytmiczną. Tym razem myślę o tym, żeby partie klarnetu były bardziej abstrakcyjne, żeby tworzyły raczej płaszczyzny brzmieniowe niż zdefiniowane melodie. Zależy mi a tym, żeby pomiędzy skrzypcami i klarnetem pojawiło się więcej kolektywnej improwizacji, ciągle osadzonych w hinduskich ragach, ale z większą swobodą. Sam jestem bardzo ciekawy gdzie te próby nas tym razem doprowadzą."

Wygląda więc na to, że ewolucja brzmienia Saagary trwa, szykują się pewne zmiany ale i duży jest element niespodzianki, tym bardziej 20 października warto wybrać się do Klubu Żak.


BILETY
13 zł I pula / 23 zł II pula - zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula - ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
35 zł I pula / 45 zł II pula - super zniżka* na Kartę do Kultury
45 zł I pula / 55 zł II pula - bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem
----

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link "kup bilet" dostępny w wydarzeniu.

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert z ograniczona liczbą miejsc siedzących, a w przypadku dużego zainteresowania koncertem koncert bez miejsc siedzących.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • jazz , muzyka alternatywna , wystawa
  mar 9-30

  Gdańsk, Dom Zarazy
  Koty z Marsa
 • muzyka alternatywna
  mar 27
  środa, g. 18:00 - 22:00
  Gdańsk, Ziemia
  Fried Dough

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni