• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rycerzyki / Gaba Kulka

pop

Klub Żak zaprasza na koncert: Rycerzyki i Gaba Kulka.

RYCERZYKI / Reptilian Pop / nowy materiał
GABA KULKA / 10 LAT HAT, RABBIT

pop - koncerty w Trójmieście


RYCERZYKI / Reptilian Pop / nowy materiał
Gosia Zielińska - wokal, klawisze / Michał Mierzwa - klawisze, bity / Karol Jadach - gitara / Maciej Pitala - gitara

Rycerzyki: "Tworzeniem nowego materiału zajęliśmy się właściwie od razu po skończeniu prac nad naszym drugim albumem. "Kalarnali" było delikatnym ukłonem w kierunku prog-rockowego pierwiastka naszych inspiracji, natomiast na nowej płycie pojawi się więcej elementów związanych z muzyką elektroniczną. Od strony brzmieniowej staramy się podejść do nowych kompozycji w nieco inny sposób niż do tej pory - przestrzenie dźwiękowe zyskają nieco ciemniejszy i momentami bardziej szorstki wyraz. W tekstach przebija się dojmujące uczucie tęsknoty i niepełności, przeplatane z dziką euforią nieziemskich spotkań. I właśnie do nich nieco nawiązuje nazwa naszej jesienno - zimowej trasy koncertowej - Reptilian Pop. Być może takie piosenki mogliby grać przedstawiciele obcej cywilizacji w jakimś odległym zakątku kosmosu? Albo właśnie tu, na Ziemi, jesienią 2019 r."

W 2018 roku po koncercie Rycerzyków w Żaku Czesław Romanowski pisał: "Rycerzyki pokochałem najpierw za urokliwą nazwę, a potem za muzykę. Stało się to niemal dokładnie dwa lata temu, na tej samej Sali Suwnicowej, na której podziwiałem je wczoraj powtórnie. Wówczas sympatyczny sekstet z Krakowa promował swój debiut, w ostatni zaś wieczór wpadł do Żaka ze swą drugą płytą "Kalarnali", nagraną dzięki crowfundingowej zbiórce, do której i ja przyłożyłem swoje kilka groszy. Cóż można napisać o albumie, którego od kilku tygodni, co jakiś czas, słucha się z nieustającą przyjemnością? Który podnosi na duchu, pozwalając przetrwać mroźną końcówkę zimy i niezdecydowany początek wiosny. Który sprawia, że człowiek młodnieje o kilka dekad, wracając do czasów, kiedy świat wydawał się w beztroski, zanurzony w autentyczną radość i przyjemne nutki melancholii. Jak na chłodno zanalizować i płytę, i wczorajszy koncert, gdy same wspomnienie o nich przyprawia o miłe dreszcze?
W ciągu dwóch lat dzielących debiut Rycerzyków od "Kalarnali" muzyka zespołu nieco dojrzała, nie zmieniając jednak swego radosno-malancholijnego nastroju. Nadal zdradza pokrewieństwa z takimi eterycznymi grupami jak Belle and Sebastian, Stereolab czy XTC. W ogóle stylistycznie twórczość zespołu mości się w alt popie przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, będąc dzięki temu przyjemnie archaiczna, właściwie niepodobna do niczego, co obecnie można na naszej scenie usłyszeć. Bo Rycerzyki to zupełnie osobny twór, powstały jakby w jakimś przyrodniczym rezerwacie, do którego nie dociera zgiełk, natłok i przygnębienie dwudziestopierwszowiecznej nowoczesności. To haust ożywczego powietrza i ukojenie kąpieli w otoczonym lasem jeziorze. Najważniejszą różnicą jest porzucenie na dobre anglojęzycznych tekstów, które stanowiły część repertuaru pierwszej płyty. Dobrze się stało, bo urokliwe teksty wokalistki Gosi Zielińskiej najlepiej wybrzmiewają w ojczystym języku. Bo przez to zupełnie znikają ostatnie bariery między zespołem a słuchaczem. Zaś sam głos Zielińskiej jest jakby stworzony do śpiewania w tym właśnie zespole, jakby od najmłodszy lat szkolony do tego, by być częścią takiej właśnie przeuroczej grupy."

GABA KULKA - 10 LAT HAT, RABBIT

Gaba Kulka: Dziesięć lat temu ukazał się album, który zmienił bieg mojego muzycznego życia. Jeden z tych rzadkich momentów gdy, po latach pracy, właściwy czas, właściwe miejsce i przede wszystkim, właściwi ludzie, układają się w nową szczęśliwą konstelację. Jest niemal pewne, że znacie mnie właśnie dzięki "Hat, Rabbit". Teraz moja pierwsza złota płyta po raz pierwszy ukaże się w kolorze czarnym, na winylu. Postanowiłam posłuchać jej od nowa, dlatego wraz z Marcinem Borsem wróciliśmy do oryginalnych miksów i, bogatsi o doświadczenia kolejnych nagranych wspólnie płyt, nadaliśmy jej nieco inny ton. To bardziej nowy kąt widzenia, niż całkiem nowe oblicze - podobnej metamorfozie poddaliśmy też okładkę! Mam nadzieję, że to wydawnictwo sprawi wam tyle radości co mnie samej.

W 2009 roku Robert Ziębiński w Newsweeku pisał: Ten rok należał do niej. Wydany w maju trzeci solowy album "Hat Rabbit" osiągnął status złotej płyty. Został wyróżniony nagrodą radiowej Trójki - Mateuszem w kategorii wydarzenie. Wydała w duecie z Konradem Kuczem świetny krążek "Sleepwalk" (od dawna żadna płyta w Polsce nie zebrała tak entuzjastycznych recenzji). (...) Niezłe osiągnięcie jak na wokalistkę, o której jeszcze rok temu słyszeli tylko bywalcy niezależnych koncertów i warszawskiej kawiarni Kulturalna.
W dodatku to wszystko Gaba Kulka osiągnęła sama. Do promocji nie przyłożyła ręki żadna wielka muzyczna wytwórnia. To rynkowy ewenement - Kulce udało się odnieść sukces bez gromady speców od PR, którzy doradzają wschodzącym gwiazdkom, jak się ubierać, co mówić i z kim spotykać, żeby wylądować na portalu Pudelek.
W zasadzie Gaba Kulka zrobiła wszystko, żeby gwiazdą nie zostać. Nie wywoływała skandali obyczajowych. Nie woziła się drogimi samochodami i nie próbowała podbijać Ameryki ani Wielkiej Brytanii. Od początku swojej kariery przyjaźni się z muzykami kojarzonymi bardziej ze sceną niezależną niż listami przebojów. Takim człowiekiem jest Macio Moretti znany z formacji MItch & Mitch, Czesław Mozil z Czesław Śpiewa czy wspomniany już Konrad Kucz. (...) Jak więc dziewczynie, której daleko do dyskotekowych list przebojów, udało się odnieść ogólnopolski sukces? Jak sama mówi - małymi kroczkami.
- Nie jestem zachłanna - podkreśla w rozmowie Kulka. - Nie muszę zawładnąć całym rynkiem muzycznym, by poczuć się dobrze. Pozycję, którą mam, osiągnęłam robiąc to, co lubię i tak jak lubię. Powoli, bez narzucania się, czekając na swój czas - konkluduje. Całkiem prawdopodobne, że nie ma w jej słowach fałszywej skromności. Gaba Kulka po prostu taka jest - zwyczajna, utalentowana dziewczyna z muzyczną pasją.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  65 zł
 • Bilet ulgowy
  25-55 zł
 • Przedsprzedaż
  55 zł
BILETY
25 zł I pula / 35 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
35 zł I pula / 45 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
45 zł I pula / 55 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
55 zł I pula / 65 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem


* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link „kup bilet” dostępny w wydarzeniu.

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert z ograniczona liczbą miejsc siedzących, a w przypadku dużego zainteresowania koncertem koncert bez miejsc siedzących.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.