• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Różowa plaża

Różowa Plaża to autorski event fundacji, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne badanie piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV. W tym roku odbędzie się w 21.07 w Gdańsku (Jelitkowo wejście nr. 72), 28.07 w Sopocie (plaża klubu Zatoka Sztuki).

gru 9

sobota, godz. 13:00

Gdynia,
bilety 100 zł
przedsprzedaż 80 zł
Utrzymany w luźniej konwencji tj. eksperci (onkolog, chirurg, fizjoterapeuta, dietetyk, kosmetolog, linergistka) udzielą konsultacji w niezobowiązującym, plażowym klimacie. Dla każdego uczestnika zapewnione będą owoce, woda mineralna oraz kosmetyki z wysokim filtrem.

Zespół wolontariuszy, który utworzy różowe miasteczko to kobiety, które przeszły chorobę nowotworową piersi lub dalej się z nią borykają a mimo to cieszą się życiem. Swoją postawą
i uśmiechem na twarzy łamią stereotypy związane z postrzeganiem osób dotkniętym rakiem piersi.
Różowa Plaża zorganizowana jest z myślą o lokalnej społeczności oraz turystach odpoczywających nad morzem. Dodatkowo pacjenci i członkowie ich rodzin przyjadą z różnych zakątków naszego kraju po to by nas poznać, skonsultować się i miło spędzić czas.

Ekspertami w zakresie profilaktyki i leczenia raka piersi będą specjaliści: Dr Elżbieta Senkus-Konefka, Prof. Agnieszka Kołacińska, Dr hab. Dawid Murawa, Dr Jarosław Skokowski, Dr hab. Jerzy Jankau, Prof. Piotr Prowans, Dr Michał Kąkol, Dr Paweł Kabata, Dr Cezary Kaczmarkiewicz, lek. Natalia Cichowska-Cwalińska.

Porady związane z prawidłowym odżywianiem zapewni dietetyk Magdalena Maciejewska-Cebulak, współautorka książki "Nie daj się rakowi - wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej".

W Gdańsku strefę fitness poprowadzi Iza Bieszkę czyli Fit Matka Wymiataczka oraz Lidia Klawikowska, w Sopocie będziemy tańczyć Zumbę z Martą Czarnecką.

Możliwości i efekty jakie daje pigmentacja medyczna brodawki pokaże linergistka Marika Miler a wiedzę dotyczącą ochrony skóry podczas letniego wypoczynku przekażą Panie kosmetolog z Moments Day Spa.

Na plaży w Sopocie dołączy do zespołu ekspertów prawnik Pani Hanna Rubaszewska z Kancelarii RCP Rubaszewscy&Partnerzy, która specjalizuje się w prawie medycznym. Zagadnienia z zakresu Praw Pacjenta są jej doskonale znane i będzie udzielała porad w tym zakresie.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt działają charytatywnie.

Patronat naukowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej.
 

Opinie