• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Różowa iluminacja wiaduktu

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (17-23 stycznia), a wraz z nim kolejna edycja akcji Pink Lips Project. To projekt edukacyjny IFMSA-Poland, który ma szerzyć wiedzę o możliwościach wczesnego wykrycia choroby i szczepieniach ochronnych. W tym roku, tak jak w poprzednim, hasło kampanii brzmi: mówimy "STOP!" wszystkim zachorowaniom i niewiedzy na temat Raka Szyjki Macicy. Miasto Gdańsk ponownie przyłącza się do akcji i podświetla na różowo wiadukt przy ul. Kościuszki.

Różowa iluminacja wiaduktu zostanie uruchomiona 17.01.2022r. wraz z oświetleniem miejskim i świecić będzie codziennie po zmroku, aż do niedzieli 23.01.2022r.

Kolejny raz bierzemy udział w akcji Pink Lips Project organizowanej przez Oddział Gdańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem tegorocznej edycji jest m.in. przekonanie młodych osób do zaszczepienia się przeciwko wirusowi HPV oraz szerzenie wiedzy o wirusie i negatywnych konsekwencjach zakażenia. Istotne jest też, aby jak najwięcej kobiet przystąpiło do profilaktycznych badań cytologicznych by minimalizować umieralność na ten nowotwór.

Stałą częścią akcji Pink Lips Project są pomalowane na różowo usta. Organizatorzy podkreślają, że to nie tylko symbol, ale i wyraz podziwu dla kobiet, które stają do walki z chorobą. Różowy kolor oznacza też świadomość w zakresie profilaktyki.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.