• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rozbiórka dworca w Sopocie

W najbliższą sobotę - w kurorcie zaakcentowany zostanie start wielkiej inwestycji. W okolicach dworca warto znaleźć się między godzinami 13.30 a 15.00.

Sześćdziesiąt osób z całego kraju wcieli się w role żołnierzy Armii Czerwonej, Wojska Polskiego oraz jednostek niemieckich - z bliska będzie można zobaczyć ich mundury. Rekonstruktorzy używać będą oryginalnej broni z II wojny światowej strzelającej ślepą amunicją, a widowiskowe eksplozje pirotechniczne uzasadniają nieuniknione - dworzec legnie w gruzach.

W inscenizacji wezmą udział pojazdy z II wojny światowej. Niewątpliwą atrakcją będzie starcie dwóch słynnych czołgów z II wojny światowej: sowieckiego T 34 (takim samym czołgiem walczyli bohaterowie znanego serialu "Czterej pancerni i pies) oraz niemieckiej Pantery.

Symbolicznie odbudowę nowego dworca w kurorcie rozpocznie animacja artystyczna w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca. Nową energię potrzebną do realizacji takiego zadania wniosą tancerze i szczudlarze.

Całe wydarzenie zakończy animacja plastyczna na pierwszej wybudowanej ścianie sopockiego dworca. Już dzisiaj warto się zastanowić się jakie miejsca na świecie chcielibyśmy odwiedzić w przyszłości, bo uczestnicy przygotują i umieszczą na ścianie - w różnej odległości od Sopotu - nazwy miast, które chcieliby zobaczyć. Pomiędzy tymi miastami będzie można wyznaczyć połączenia (warto zabrać ze sobą kolorową włóczkę) - w ten sposób między punktami powstanie magiczna sieć podróży, których sercem i celem będzie Sopot. Do ściany można przypinać życzenia, pamiątkowe rysunkowe portrety, pozdrowienia, imiona.

Przeczytaj także

Opinie