stat
Impreza już się odbyła

Roy Einar Dreng /Norwegia/

Roy Einar Dreng z Norwegii. Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta gra muzykę nurtu americana wzbogaconą szorstkim skandynawskim folkiem. Zainspirowany twórczością Boba Dylana początkowo pokazywał ludziom piękno muzyki i poezji Boba, ale na swój własny sposób.

sie 5

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
W kompozycjach Roya kryje się dużo więcej niż inspiracja amerykańskim country i bluesem. muzyk zabiera słuchaczy w świat norweskiej sagi, surowej ale pełnej liryzmu. Nieco chrapliwym bardzo emocjonalnym głosem śpiewa o prostych, zwyczajnych sprawach, które w jego tekstach nabierają filozoficznej głębi, stają się opowieścią o naturze człowieka, o sensie jego życia.
Na scenie ten potomek wikingów porywa energią i żywiołowością, udowadnia, że naprawdę wywodzi się z tradycji skandynawskich skaldów.

blues - koncerty w Trójmieście


Roy Einar Dreng występuje solo lub z towarzyszeniem muzyków. W Polsce wystąpił mi.in. na Pikniku Country w Mragowie, na Nordic Talking Festival w Gdańsku , na Tak Brzmi Miasto Toruń-showcase oraz na wielu mniejszych festiwalach. Występuje także we Włoszech, Danii i oczywiście rodzinnej Norwegii. Jest tam m.in. stałym gościem na Dylan Festival w Beitostølen.

Jest czynnie zaangażowany w inicjatywach i działaniach proekologicznych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • blues , rock , w plenerze
  cze 4-30.08

  Gdynia, Letnia scena
  Kultura parkuje nad morzem
 • jazz , blues , muzyka elektroniczna
  cze 19
  sobota, g. 19.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Keys2Drums