• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen

Roy Einar Dreng to norweski wokalista, kompozytor i autor tekstów.. Po wielu latach występów z zespołem BobBand /tribute band Boba Dylana/ zaczął tworzyć własną muzykę w tradycyjnym gatunku. W Norwegii jest znany z indywidualnych interpretacji Boba Dylana. Mówi, że Dylan nauczył go struktury tekstu i narracji.

To autor i wykonawca projektu "My Dylan Your Dylan" na zlecenie Festiwalu Literatury w Stavern (Stavern Litteraturfestival). Wielokrotnie wystąpił na Dylan Festival w Beitostølen, oraz na koncertach poświęconych 70 i 75-tym urodzinom Noblisty na scenach w Rockefeller i Parkteatret w Oslo. Z własnym materiałem artysta występował w Europie, głównie w Danii, Włoszech i Polsce, gdzie zagrał około 80 koncertów, m.in. na Pikniku Country w Mrągowie i Festiwalu Bardów w Warszawie, Dwukrotnie na Nordic Talking festival w Gdańsku i Gdyni. Wraz z zespołem R.E.DRENG & FRIENDS, nagrał dwa albumy," Middle of the Night " (2016) i " Awareness" (2021). Oba albumy, a zwłaszcza "Awareness" powstały w oparciu o przemyślenia i obawy dotyczące tego jak zarządzamy naszą przyszłością. Wyraził niepokój o Ziemię, zanieczyszczanie środowiska, ludzką chciwość i skorumpowane systemy polityczne. Album jest mieszanką stylów, bluesa, folku, muzyki latynoskiej z akordami "walca umarłych". Oba albumy są dostępne w wersji fizycznej CD i Winyl oraz na platformach cyfrowych. Wraz z artystką Beatą Anną Bitkowską stworzył książkę pt. "Pathways" ubiegłym roku wydał ilustrowany przez polską artystkę Beatę Annę Bitkowską tomik poezji "Pathways". To teksty z albumów ilustrowane przez Beatę. Książka została wydana przez Amlethus Forlag. Roy Einar Dreng został uznany Artystą Miesiąca przez Norweskie Forum Americana /Norsk Americana Forum/.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Jesienią ukaże się nowy album "Mellom Himmel og Jord" inspirowany tradycyjną muzyką norweska, z tekstami w języku ojczystym zabierajacymi słuchaczy w świat baśni i legend nordyckich.

Skład zespołu:
Roy Einard Dreng
- śpiew, gitara, harmonijka

Ronnie Gerrard - mandolina, skrzypce, cytra - Szkocki muzyk z długą karierą w brytyjskiej muzyce ludowej mieszkający w Norwegii. Brał udział w kilku wydawnictwach płytowych i grał w wielu zespołach i na wielu trasach w całej Europie. Ostatnie lata z zespołem The Corner Boys i Roy Einar Dreng & Friends. Głównymi instrumentami są skrzypce, mandolina i cytra, wokal, ale także gra na gitarze i fletach.

Asbjørn P. Olsen - kontrabas Basista (kontrabas i bas elektryczny), organizator i pedagog. Studiował w Konserwatorium Muzycznym Østlandet w Oslo. Uczył w działach muzycznych Sandefjord VGS, Thor Heyerdahl VGS Larvik i Skien VGS. Był liderem orkiestry, aranżerem, muzykiem m.in. w produkcjach Scene Ess w Vestfold/Oslo, Livets Dans w Åsgårdstrand, w różnych kontekstach NRK, a także wieloletnim niezależnym muzykiem. Grał i aranżował dla wielu narodowych artystów: Bjarne Nerem, Kjell Karlsens Orkester, New Jordal Swingers, Vazelina Bilopphøggers, Hege Schøyen/Øyvind Blunck, Bjørn Eidsvåg, Kari Bremnes, Christian og Stein Ingebrigtsen, Stedjetan, Betjetan, Agneta Feltskog /ABBA? i innych. Obecnie gra w kilku kontekstach muzycznych: irlandzko/szkocki z Cornerboys, country/pop z Lefty i The Tin Can Sellers, blues/rock z Halfmoon oraz różne projekty jazzowe (K. Gidefeldt /B.O.Olsen Band) i jest członkiem projektu grupy Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen.

Przeczytaj także

Opinie