• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Rosemarie Seuntiëns - koncert carillonowy

Wydarzenie w ramach

W roli głównej: dzwony. W Gdańsku są dwa wieżowe carillony koncertowe: w Ratuszu Głównomiejskim i w kościele św. Katarzyny, ale Gdańsk jest też jedynym miastem w Polsce (i jednym z ośmiu w Europie), który posiada unikatowy carillon mobilny. Jest to instrument zainstalowany na platformie zabytkowego samochodu ciężarowego, składa się z 48 dzwonów o łącznej wadze prawie pięciu ton (najcięższy waży 845 kg, najlżejszy - 9 kg) i jest zarządzany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

lip 13-14

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 12-13

sobota - niedziela

Gdańsk,
Jak się na tym gra? Carillonista uderza pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina i połączone z sercami nieruchomych dzwonów. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje też podobny nieco do organów pedał nożny. Koncerty na carillonie mobilnym w Gdańsku są podczas Jarmarku tradycją.

koncerty w Trójmieście


Były już duety carillon - jazz, carillon - DJ i carillon z muzyką funkową. Tym razem na gdańskich dzwonach zagra niezwykle utalentowana absolwentka Akademii Muzycznej w Tilburgu i Niderlandzkiej Szkoły Carillonowej w Amersfoort - Rosemarie Seuntiëns. Artystka, choć występuje na całym świecie, po raz pierwszy pojawi się w Polsce! Zaprezentuje swój projekt Roaming Bells, w którym łączy grę na carillonach z rozmaitymi gatunkami i brzmieniami - od funky po jazz i orkiestrę symfoniczną. I tak będzie też w Gdańsku:

godz. 17.00 Rosemarie zagra na carillonie mobilnym Gdańsk solo ze swoim autorskim, różnobarwnym, elektronicznym akompaniamentem
godz. 21.00 towarzyszyć jej będzie zespół Ikenga Drummers.

Opinie