stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Romero B-day Beats All Nite: Romero x Cez14 x Porro x mC glennSKii (USA) (2 opinie)

Już sobotniej nocy 11 kwietnia, na scenie sopockiej Mewy Towarzyskiej, będziemy kręcić dla Was urodzinowy melanż dla żywej legendy 3miejskiej sceny klubowej, na który pragnie zaprosić wszystkich nasz jubilat - DJ ROMERO (3mia100 Breaks Connection).

mar 19

sobota, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 30 - 40 zł

w każdy piątek (do 13.10.2023), godz. 22:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Wsparcie przez selekcję tłustych bitów znad igieł japońskich gramofonów zapewnią przyjaciele - PORRO (3mia100 Funky Beatz) oraz CEZ14 (Tru Funk, Warsaw) - oraz gość specjalny: mC glennSKii (USA, ex Blenders, The Doorsz, Groovekojad).

mprezowy tort podzielimy na grube pyszne kawałki spod znaku funky breakbeat, nu beatz, mashup funk, dub, broken beats i wiele innych, które sprawią, że parkietowi popłyną w kosmos do białego rana.


★ ROMERO ★

Jako DJ zadebiutował w 1992 roku w gdańskich klubach studenckich. W 1993 roku założył regularnie działający klub undergroundowy w Trójmieście - "Forty", który był kultowym miejscem dla wczesnych klubowiczów.

Od 1995 roku przez kilka lat wraz z grupą przyjaciół działał pod szyldem "Jazz Nojz". W tym samym czasie organizował, grał i promował w różnych miejscach Trójmiasta imprezy klubowe, na których usłyszeć było można acid jazz i funk. W 1996 roku kupił gramofony i zaczął grać z vinyli, początkowo funky house, jednak szybko przechodząc na bigbeat i breakbeat.

Pod koniec ubiegłego wieku wraz z Glennem Meyerem (MC Glennski) założył "Jazz Nojz Break System". W nowym stuleciu dołączył do tej grupy saksofonista Mikołaj Trzaska. Grając w takim składzie dotrwali do 2003 roku, kiedy to idea soundsystemu upadła.

DJ Romero grywał w większości znaczących klubów Trójmiasta i Polski. Kilkakrotnie grał w Berlinie i Sztutgarcie. Rezydował w sopockim klubie "Sfinks" od początku jego działalności, dzięki czemu miał okazję supportować większość liczących się DJ'ów i producentów sceny funkybreak i nu school, które to style preferuje w swoich setach.
Tworzy wciąż kolejne żywe projekty wraz z uznanymi muzykami.


★ PORRO ★

Pasjonat i kolekcjoner szeroko pojętej muzyki niekomercyjnej, tłoczonej na czarnym nośniku, zwanym vinylem. W latach 2002-2007 bardzo aktywnie udzielał się jako DJ na trójmiejskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej. Pierwszy rezydent kultowej sopockiej Papryki, gdzie zaciekle promował dźwięki z gatunku Nu Funk, Mush-Up Funk, Funky Breakbeat i Broken Beat.

Obecnie w jego setach FUNK nadal stanowi główny teren muzycznej penetracji, zapuszcza się także w jamajskie rejony Mash-Up Reggae oraz Dub Music. Jako 1/4 składu formacji Groovekojad Sound System odwiedził 28 miast Polski, gdzie w ramach 3-miesięcznej trasy Simplus Tour 2005, poprzedzał występy Reni Jusis. Z trójmiejskimi i zagranicznymi muzykami tworzył na scenie żywe sound systemy, czego efektem były cotygodniowe jam session podczas Żywych Śród w sopockim klubie Papryka lub piątkowe melanże Trio Sexlusiv w gdańskim Mechaniku. Wraz z MC Glennskiim współorganizował kilka edycji Bałtyk Breaks w legendarnym krakowskim klubie Prozak oraz dziesiątki funkowych imprez typu DJ+MC. Od roku 2012 wraz z DJ Cubemanem organizował cykl Broken Regał, gdzie z czarnych płyt promowany był połamany i jamajski sound.

Realizując swoją muzyczną pasję, miał okazję supportować wielu producentów światowego formatu, m.in. Dub Pistols & Barry Ashworth, Soul Of Man, Drumattic Twins, Dublex Inc., Dreadzone, Plej, Hird & Yukimi Nagano, Tutto Matto, Tom Neville czy Andreas Saag & Ernesto. Aktywnie udzielał się za deckami z różnymi postaciami funkowej i hip-hopowej sceny, wśród których byli Romero, Cez14, DJ Wojak, Ziomboi Klika, Ojciec Karol, Simc!, Bogusz JR, Envee, Maceo Wyro (RIP) i inni.

W ubiegłym dziesięcioleciu stale współpracował z trójmiejskimi klubami Papryka, Klubowa, Sfinks, Soho, Siouxie, Mechanik, Mandragora, Ucho, Mandarynka i wieloma innymi, których nazw już nie pamięta.

Obecnie na deskach sopockiej Mewy Towarzyskiej organizuje cykliczne imprezy Gimme The Breaks, gdzie zaprasza uznane osobistości sceny Funky Beatz z naszego pięknego kraju nad Wisłą.


★ CEZ14 ★

Najprawdopodobniej jeden z najciekawszych i najbardziej nieobliczalnych DJ's północno-centro-południowej Polski. Szaleniec stylistyczny i nieokiełznany szatan dobrego słowa funkowego. Piewca starej szkoły 3miejskiego DJ-ingu BreakBeatowego, a zarazem ogrodnik hodujący delikatnie jazzującą grzybnię wychowaną na maszed-upowym podłożu.

Osoba, która twierdzi, że szufladki i pudełka są po to, by schować w nich śrubki i skarpetki, a nie muzykę. Producent poszukujący czystej formy radości i tajemnego kryształu szczęścia zaklętego w dźwiękach wyrabianych niczym ciasto drożdżowe Twojej babci. Co piątek wraz z DJ-em WtymSęk prowadzi audycję Friday Funk Radio Show w Radiojazz.fm.

Jeden z założycieli i aktywny działacz najprężniej działającego labelu break-funkowego w Polsce Tru:Funk trufunk.com. W maju nakładem tejże wytwórni wydał album "Cez14 introducing: 14" dostępny na Junodownload.com.

Ulubione trunki imprezowe: soczyste owocowe smaki old school big beatowe, cytrynowo jazzujące likiery oraz szalone wytrawne dodatki etniczne i mashed-upowe.


★ mC glennSKii (USA) ★
(USA; ex Blenders, The Doorsz, GROOVEKOJAD)

Glenn "glennSKii" Meyer to amerykański wokalista i producent który, jako muzyk mieszkał i tworzył na trzech kontynentach. Pochodzi ze wschodniego wybrzeża USA, występował, nagrywał i wydawał płyty w Polsce (m.in Blenders i Groovekojad). W latach 2012-2014 rozwijał muzyczne projekty w okolicach San Francisco, w muzycznym mieście Santa Cruz (oba w Kalifornii), oraz w Azji (Wietnam i Kambodża).
Jest znany z mieszania funk, rock, groove, jazz, breakbeat, drum n' bass i old- school z improwizacją. Stworzył swój niepowtarzalny styl poprzez zanurzenie w innych kulturach. Intensywnie koncertował zarówno z zespołami oraz jako MC. mC glennSKii, który wielokrotnie występował na polskiej scenie klubowej, współpracował z polskimi artystami takimi jak: Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Jarek Śmietana, Reni Jusis, Kayah, Łąki Łan, Liroy, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Automatik oraz z DJ'ami/producentami jak: Break Da Funk, Papa Zura, DJ Romero, DJ Ros i wielu innych. Współpracował również z zagranicznynymi artystami jak: Jazzanova i DJ Delta (Niemcy), Dub Pistols, Barry Ashworth, Jacknife Lee, Krafty Kuts, Soul of Man, Stereo MC's (wszystkie UK), Freddie Fresh (USA), Les Rytmes Digitales (FR/UK), i DJ Naga (Węgry). Jest prawdopodobnie pierwszym klubowym MC w Polsce. Do marca 2015, wydał 4 płyty (w Sony i Warner) i występował gościennie na wielu innych płytach.

Nagrody i Nominacje: Fryderyki (4), Paszport Polityki (1), Polish Dance Awards (2), Yach Film (multi), i inne.

Festiwale i Trasy: (m.in) Przystanek Woodstock (3), przeróżne Juwenalie, Kopenhaga Miasto Kultury, Printemps de Bourge (FR), Przystanek Żywiec, Marlboro Sound Race (2), Simplus Tour....

mC glennSKii był pierwszym rezydentem MC w legendarnym "Sfinks" w Sopocie, a także w innych klubach. W tych wcześniejszych latach, często występował jako MC w klubach jak Piekarnia (Warszawa), Prozak (Kraków) oraz na ewentach klubbingowych jak na przykład "Instytut Energetyki" czy "Niebiańska Plaża" oraz w Berlinie i Budapeszcie. Dołączał do DJ-ów również w trasach po Europie i po Polsce jak "Marlboro Sound Race", z Simplusem i wielokrotnie z Red Bull'em Polska, Niemcy i Austrią. Został wyróżniony przez scenę/prasy w n.p. "Polish Dance Awards" i "Paszport Politki". Występował jako MC dla Barry-ego Ashworth-a (Dub Pistols) na jednej z jego tras po Polsce.Lista FB - do 22 wjazd FREE
Po 22 - 10 PLN

Informacja o biletach

Lista FB - do 22:00 wjazd FREE
Po 22:00 - 10 PLN

Opinie (2)

  • Ściema z ceną (1)

    Wczoraj chciałem do Was wejść z przyjaciółką, było grubo po 22, było po północy.W cenniku widnieje kwota 10 zł, a tak na prawdę młody pretensjonalny "portier" chciał skasować Nas 30 zł plus dychę za szatnię.40 zł za końcówkę imprezy?Wyszliśmy i nie wiem czy wrócimy.

    • 1 1

    • Z tego co się orientuję w klubach jest selekcja a nie portierzy no ale jeśli się żyje w tak wysokich sferach, że ma się portierów to zapłacenie 40zł za wejście do klubu nie powinno stanowić problemu ;)

      • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.