stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rodzinny Pchli Targ

Stowarzyszenia Siatka zaprasza na wielki Rodzinny Pchli Targ połączony z celebracją Dnia Dziecka w przestrzeni miejskiej Sopotu w dniach 27-29.05.2016r.


Wraz z przybyciem wiosny sporządzamy listę porządków w naszych głowach, ciałach oraz...szafach. Stowarzyszenie SIATKA ma przyjemność Ci w tym pomóc, organizując temu przyjazną przestrzeń, gdzie wiele przedmiotów dostaje drugie życie. Przestrzeń, gdzie zdarza się kupić cenne i piękne przedmioty za grosze. Mowa o Pchlim Targu, który odbędzie się 27 - 29 maja przy ul. Podjazd 2.

Spakuj, znudzoną Ci już, odzież, buty, dodatki, biżuterię i daj im nowego właściciela. Na miejscu towarzyszyć będzie znana i uznana stylistka Anna Wasilewska - która będzie służyła pomocą odnośnie doboru odzieży i dodatków oraz wiedzą dotyczącą łączenia kolorów, fasonów i wzorów. Zapraszamy również właścicieli płyt winylowych, książek, komiksów, gazet, przedmiotów kolekcjonerskich!

Zależy Nam na wspólnej zabawie w towarzystwie pysznych przekąsek, muzyki na żywo oraz ciekawych kolorowych osób :)

S.I.A.T.K.A
Gdyby ktoś poprosił Cię o połączenie wszystkich kropek chaotycznie postawionych na białej kartce, jakbyś to zrobił? Jakbyś je połączył? W pośpiechu, bez zastanowienia, dobierałbyś wszystkie punkty leżące jak najbliżej siebie, chcąc jak najszybciej zakończyć zadanie?

A może, rozważnie szukałbyś logicznego wzoru, metody, która pozwoliłaby Ci stworzyć fascynujący obraz?
Gdybyś Ty poprosił nas o połączenie tych kropek, pewne jest jedno - chcielibyśmy opowiedzieć Ci ciekawą historię.
Załóżmy, że w miejscach kropek zamiast czarnych punktów widzimy energicznych, ambitnych i kreatywnych ludzi, z różnych branży i środowisk, mających cel i zdecydowanych, by go osiągnąć. Obserwujemy również zmieniające się media - muzykę, literaturę, malarstwo, instalacje, fotografię, grafikę, architekturę, design, fashion, rzeźbę, czy rzemiosło. Widzimy też biznes - top management, ikony nowoczesnego zarządzania, marketing, public relations, design thinking, blogerów, nowe technologie, innowacyjne pomysły i wiele, wiele innych.

I jak połączylibyśmy ze sobą te wszystkie kropki - tych ludzi, media, biznes?

Tak, by w swobodny sposób, nieustannie tworzyć między nimi dynamicznie rozwijające się relacje, kolaboracje, projekty, emocje i fascynujące sieci kontaktów.

SIATKA - Sopocki Instytut Ambitnego Tworzenia Kreatywnej Aktywności.
People, Art & Business. To my i taki jest początek naszej historii.


Atrakcje Towarzyszące:
Na zewnątrz lokalu odbędzie się mały zjazd foodtrucków, uczestnictwo potwierdzili:
MUKA BAR
FOOD CAB
Pierogi z Drogi
Naleśniki z Bryki
Belgijki
Primo Piatto

+ Strefa Relaksu dzięki Myloo, Moduu, Trójmiasto.pl, Kolastyna


Atrakcje Dla Dzieci, zabawy z animatorem (zależnie od pogody, na świeżym powietrzu lub w siedzibie Stowarzyszenia S.I.A.T.K.A)
Malowanie buziek, czyli "Zawsze możesz być kim chcesz
Warsztaty społeczne oraz konsultacje z Lekarzem, Psychologiem
Baśniowe Tipi (krótko i na temat: "Gramofony i Płyty Vinylowe" bajki płynące ze starego gramofonu przyprawione zgrzytem z płyty)
Kącik recyklingu (prosimy o przyniesienie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, nienoszonej odzieży w słabym stanie, Dajmy im nowe życie! DIY odzieży, szycie poszewek, maskotek, biżuterii.)
Pchli Targ dla maluchów (bezgotówkowa wymiana zabawek, które się już znudziły)
Warsztaty upcyclingowe prowadzone przez Kolektyw MAMYWENE
(upcycling- forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.)
Kraina Kolorowych Baniek - warsztaty dla dzieci... i nie tylko! (nauczymy się jak tworzyć gigantyczne bańki mydlane. Uśmiech i frajda zagwarantowana. W trakcie warsztatu poznamy przepis na najlepszą miksturę bańkotwórczą) Poprowadzi: Daniel Góralczyk

Muzyka na żywo


TEREN DZIAŁAŃ:
Ul. Podjazd 2, 2/4 Sopot
ul. Kolejowa, Sopot (droga dojazdowa do wyjścia z Dworca Głównego SKM)

UWAGA:
Jako stowarzyszenie możemy wychodzić z inicjatywą zbiórek społecznych na rzecz potrzebujących, jest to dla nas bardzo ważna i istotna forma pomocy. Tym razem organizowana będzie również zbiórka rzeczy dla potrzebujących w kategorii:
DLA DOMU / ARTYKUŁY SPOŻYWCZE / ARTYKUŁY DZIECIĘCE
Na terenie naszych działań dostępne będą wielkie kosze przeznaczone do takiej zbiórki, opisane kategorią!
Przyjdź, baw się i pomóż innym! Hasło: "PODAJ DALEJ!"

Informacje dla wystawiających się:
Ilość miejsc ograniczona.! Pamiętajcie, że stawiamy na jakość, a nie ilość. :)
Jeśli chcesz dołączyć do grona wystawców Pchlego Targu - koniecznie skontaktuj się z nami:
- email: pchli.targ@siatka.org.pl
- tel. 505 060 045 / 609 194 141
- więcej informacji www.siatka.org.pl
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy (zamieszczając zapakowany plik z 5 zdjęciami, wystawianych rzeczy, nazwę swojego stanowiska, imię nazwisko, numer kontaktowy)
PS. Planujemy mały poczęstunek dla wystawców!


Regulamin:
1. Katalog przedmiotów, które mogą być wystawione podczas Pchlego Targu zawiera: używana odzież, galanteria, dodatki, biżuteria, książki, płyty, zabawki dla dzieci, wyroby dekoracyjne, instrumenty muzyczne i ich części, drobne rękodzieło, przedmioty kolekcjonerskie.
2. Zakaz udziału w Pchlim Targu dotyczy: osób wystawiających środki odurzające, napoje alkoholowe, substancje psychotropowe, broń, wyroby pirotechniczne lub wybuchowe, ewentualnie inne niebezpieczne przedmioty lub narzędzia, a także osób używających przedmiotów uniemożliwiających identyfikację jak np. kominiarki i osób zachowujących się agresywnie.
3.Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa w Pchlim Targu bez podania przyczyny.
4. Uczestnictwo w targu zależy od kolejności zgłoszeń.
5. Uczestnik Pchlego Targu może zgłosić Organizatorowi rezygnację z uczestnictwa z wydarzenia do 3 dni przed datą wydarzenia.
6. Uczestnicy zorganizują swoje stanowiska w miejscu wyznaczonym przez Organizatora.
7.Po zakończeniu działalności stoiska Uczestnik zobowiązany jest do uprzątnięcia zajmowanego miejsca i posprzątania odpadów w jego obrębie. Odpady muszą być wyrzucane wyłącznie do przeznaczonych do tego pojemników.
8. W przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia, osoby obecne na terenie wydarzenia plenerowego powinny:
• natychmiast powiadomić Służby Porządkowe,
• unikać paniki,
• stosować się do poleceń Służb Porządkowych i komunikatów,
• kierować się do wyjść ewakuacyjnych oznaczonymi drogami,
• nie utrudniać dojazdu służbom ratowniczym.
9. Uczestnicy Pchlego Targu przyjmują do wiadomości, iż podstawowym zadaniem Służby Porządkowej jest przeciwdziałanie i niedopuszczenie do powstania nawet najmniejszego zagrożenia dla mienia i uczestników wydarzenia. Każde podjęte działanie przez Służby Porządkowe, zapobiegające tego typu zjawiskom, jest dopuszczalne pod warunkiem, że będzie zgodne z prawem.
10. Z terenu zostaną usunięte osoby, które zachowują się agresywnie, zakłócają wydarzenie, stwarzają zagrożenie dla innych osób albo nie stosują się do zapisu niniejszego Regulaminu.
11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia wystawianych przedmiotów przed, po i w trakcie trwania Pchlego Targu.
12. Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane kradzieżą, wandalizmem, działaniem sił przyrody i innymi przyczynami losowymi.
13. Biorąc udział w Festynie oraz Pchlim Targu jako wystawiający jednocześnie akceptujesz regulamin.Organizatorzy: Stowarzyszenie S.I.A.T.K.A
Patronat Honorowy: Kolektyw MAMYWENE, KOLASTYNA
PATRONAT MEDIALNY: Trojmiasto.pl
Patronat Merytoryczny: Myloo; Mitte - Chleb i Kawa; Moduu; Candy Friday; Sport Evo; Bariera Dźwięku;

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.