• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rodzicielstwo Blisko Natury - spotkania

Zapraszamy serdecznie na cykl 4 spotkań leśnych oraz 4 pikników w ramach projektu "Rodzicielstwo Blisko Natury", który jest finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

lip 17

środa, godz. 17:30

Wstęp wolny

30 czerwca - 1 września 2024, godz. 12:00 - 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkania będą wspaniałą okazją, aby spędzić czas w przyrodzie, spotkać się z ekspertami, którzy z pasją zachęcają do rodzinnych aktywności na dworze. Dzieci poznają nowych przyjaciół, a przyroda okaże się najlepszym inspiratorem zabaw. Dorośli, oprócz wiedzy i inspiracji, doświadczą relaksu i odpoczynku dzięki kojącej mocy natury.

Co ze sobą zabrać?
- odpowiednie do aktualnej pogody ubranie, (dla dzieci polecamy takie, którego nie będzie żal pobrudzić), środek odstraszający komary i kleszcze. Miejsca spotkań dobrane są tak, aby omijać naturalne miejsca bytowania kleszcza, czyli na pewno będziemy omijać bujne krzewy, trawy i paprocie, a wybierzemy lasy liściaste :)
- można wziąć karimatę, koc albo hamak, będzie czas na relaks na chętnych:)
- napój, przekąski, na wspólne piknikowe śniadanie, podczas niektórych spotkań- wspólne ognisko!

Co się będzie działo?
Spotkania są tematyczne, pikniki z kolei będą szansą na odpoczynek wśród innych rodzin, w otoczeniu w przyrody. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, dostępne dla całych rodzin, ważną zasadą jest, że dzieci pozostają pod opieką rodziców/ opiekunów i wspólnie uczestniczą w zajęciach lub zorganizowanych zabawach czy strefie relaksu. Idei spotkań przyświeca dobrowolność uczestniczenia w poszczególnych propozycjach. Cenimy atmosferę swobody i wzajemnej życzliwości.

Spotkanie I: sobota 21.07.2018 r. godz. 09:30 prowadzi Katarzyna Rosińska, założycielka i nauczyciel w Leśnej Bazie Wilczek, pedagog i biolog, zajmuje się edukacją przyrodniczą.
Zajęcia, podczas których dzieci będą pracować twórczo przy wykorzystaniu naturalnych elementów przyrody. Podczas warsztatów powstaną małe dzieła sztuki z obszaru tzw. land-art. Ponadto dzieci w wieku ponad 6 lat nauczą się pracować z nożem i krzesiwem, wspólnie rozpalimy ognisko.
Dla mniejszych dzieci zabawy i animacje leśne, które będą inspiracją do spędzania rodzinnego czasu w przyrodzie.
Miejsce: PARKING ROGULEWO, ul. WICZLIŃSKA
Auto zostawić można: PARKING ROGULEWO- ul. WICZLIŃSKA.

Spotkanie II: sobota 28.07.2018 r. godz. 09:30 prowadzi Witold Ciechanowicz, leśnik, zajmuje się edukacją przyrodniczą, inspiruje i uczy.
Miejsce: wkrótce
Auto zostawić można: wkrótce
Nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew i zwierząt leśnych oraz dowiemy, co jest niezbędne do biwakowania. Spotkanie z pewnością zachęci do częstych leśnych wędrówek i oswoi rodzicielskie niepokoje.
Dla najmniejszych dzieci zabawy i animacje leśne.

Spotkanie III: sobota 18.08.2018 r. godz. 09:30 prowadzi Małgorzata Zmysłowska,
Miejsce: Polanka Redłowska
Auto zostawić można: parking przy Polance Redłowskiej

Mindfullness i relaks! Przypomnimy sobie, jak odpoczywać w przyrodzie, czerpać spokój z kojących scenerii, zachwycić się widokiem nieba i drzew. Sztuka świadomego odpoczywania i uważności przyda się też dzieciom, szczególnie w wakacje, kiedy ładujemy baterie. Dla najmłodszych i zawsze aktywnych- animacje i zabawy leśne.

Spotkanie IV: sobota 25.08.2018 r. godz. 09:30 prowadzi ....,
Miejsce: wkrótce

Zapisy na poszczególne wydarzenia zostaną uruchomione wkrótce, ale już teraz zachęcamy do wpisania sobie powyższych dat w kalendarzach.

Informacja o biletach

wymagane zapisy

Opinie