stat
Impreza już się odbyła

Riesling Weeks 2019

  • Kalendarz
    6 - 26 maja 2019
  • Lokalizacja
    Trójmiasto
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy miłośników wina niemieckiego do skosztowania najlepszych Rieslingów podczas ogólnopolskiej akcji Riesling Weeks, która odbędzie się w dniach 6-26 maja. Podczas tych trzech tygodni będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań i nie jednokrotnie w wyjątkowych miejscach.

Kuszącą ofertę uczestniczących w akcji partnerów: restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej www.rieslingweeks.pl

Restauracje w Trójmieście biorące udział w Riesling Weeks:

Gdańsk: Winestone Gdańsk Stare Miasto, Rada Miasta Food&Wine, Gdańskie Bowke, Literacka, Majolika, Szafarnia 10, Goldwasser, Wine Bar Probiernia, Sklep Alko Spot, M&P Salon (Stary Rynek), Alchemia Wina

Sopot: Hotel Haffner, Petit Paris, Salon 6Win

Gdynia: Moje Miasto, Esplendidos, Fedde, Krew i Woda, M&P Salon (ul. Mściwoja i al. Zwycięstwa)


Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli.

Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese, i to w każdym stylu od wytrawnego po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów. Więcej o odmianie.

Niemcy są największym producentem Rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 23,7 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej Rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.