stat
Impreza już się odbyła

Review Dutch Design Week 2018

Uwaga! Wydarzenie zostało przeniesione na 16 lutego!

17. Edycja Dutch Design Week (DDW) organizowanego w poindustrialnym mieście Eindhoven okazała się arcyintrygującą wyprawą, którą chcemy się z Wami podzielić.

Rodzinne spotkania z baśnią

gru 20

piątek, godz. 17:30 - 19:00

Gdańsk,
bilety 40-60 zł
IF NOT US, THEN WHO?
Pytanie-temat tegorocznej edycji wskazuje na fundamentalną kwestię - "Razem determinujemy, jak będzie wyglądać świat."

To wezwanie do działania skierowane do (pro/kon)sumentów, profesjonalistów, decydentów politycznych, a poza tym hołd dla projektantów. Wymyślają rozwiązania, tworzą innowacje, są pionierami, sprawiają, że rzeczy stają się namacalne i funkcjonalne. W naszym geście pozostaje świadome przyjęcie i stymulowanie tych kreatywnych rozwiązań.

DDW OPOWIADA O TOBIE I O MNIE
Cała nasza codzienność została zaprojektowana.
Otaczające nas przedmioty, budynki, ulice, usługi, parki - WSZYSTKO to podlega ludzkiej kreacji, wspólnym ustaleniom, zależy od NAS i nikogo innego.

REVIEW - IDEA
Znalazłyśmy tam erę mezozoiku - Araucaria Araucana -
i zapadłyśmy się w minddance. W tej krainie istnieją idee pełne żywotności i odważnych połączeń, dynamiki myślenia prowadzące do przełomowych rozwiązań.

Kto poprowadzi spotkanie? Mona i Animasha dwa żywioły ognia i powietrza.

Mona Rena Górska - rzemieślniczka filozofii i kostiumów, wizjonerka. W poruszeniach Umysłu łączy Dasein, Ciało, możność myśli krytycznej i rozpęd wyobraźni. Na DDW szukała: #matterofindependence #criticalmaker #philosophyofmaking #creationofmeanings #processualdesign #speculativedesign #transitiondesign #prototyping #thinkinghand #manifesto #socialimagination #beyondmaterial #celebrateabstraction #celebratehumanvalues #minddance #forks #hope #synergy
Ostatnimi czasy jej szyja często wygina się w łuk, a dłonie wciąż mają odruch poprawiania dłuższych włosów przy grzywce.

Animasha Dobrzanska - graficzka kwantowa, illustratorka, miłośniczka natury i kosmosu. Pojechała na DDW z wielkiej pasji do dizajnu, po inspiracje, razem z ukraińską ekipą organizatorów Prostir 86, która przedstawiła Ukrainę jako projekt Creative Ukraine at DDW #modern_ism Opowie, jak wyglądał od środka proces budowy wystawy MODERN_ISM. Była w tej podroży w "sercu" wydarzeń. Wspierała ukraińskich projektantów, szczególnie jej dwie bliskie:
Kate Morgental czyli Morgental_ #virshi_bymorgental

Natasha Yegorova czyli TASHA ORO #industrialbijou #tashaoro

CO ZDARZY SIĘ PODCZAS REVIEW
- Zaprezentujemy autorskie zdjęcia z DDW18 po raz pierwszy publicznie.
- Podzielimy się swoimi przemyśleniami i własnym doświadczeniem.
- Z ponad 2.600 międzynarodowych projektantów, prezentujących swoje prace w 120 lokalizacjach (!) OPOWIEMY o projektach, które głębiej poznałyśmy. ZAINSPIRUJEMY
- Zacny winogronowy trunek - dla stworzenia inspirującej atmosfery.
- Przybliżymy nietypowe spotkania artystyczne, w których brałyśmy udział.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Przedsprzedaż
  30 zł
Inwestycja:
przedsprzedaż // 30 zł // do nabycia w SIATCE do 7 lutego kontakt: priv. siatka
w dniu REVIEW // 40 zł

Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: siatka.sopot@gmail.com lub na facebook: siatka.sopot

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni