• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Return to the CLASSIC: Masta Ace & Marco Polo x Eldo & Daniel Drumz

From Breukelen to Poland! Legendarny duet powraca do Europy: Masta Ace & Marco Polo zagrają w Warszawie i w Gdańsku, a towarzyszyć im będzie nie mniej ikoniczny polski duet: Eldo i Daniel Drumz. Wszystko w ramach wyjątkowego wydarzenia Return to the CLASSIC, które poprowadzi one-and-only DJ 600V. Support: Zac Ivie.

lip 26

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 83 zł
ulgowy 68 zł
lis 22

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
W styczniu 2024 roku Masta Ace i Marco Polo wydali drugi wspólny album. Richmond Hill to follow-up do wydanego 6 lat temu A Breukelen Story. Materiał jest kontynuacją klasycznego, nowojorskiego brzmienia serwowanego przez doświadczony duet. Boombapowa produkcja Marco Polo idealnie komponuje się z precyzyjną, świadomą nawijką Masta Acea. Richmond Hill to idealny rapowy storytelling i przykład na to, że sound z NYC dalej brzmi solidnie.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Instrumentale kanadyjskiego beatmakera możecie zresztą kojarzyć również z collabu z O.S.T.R.-em czy numerów Taliba Kweliego, Pharoahe Moncha czy Phonte. Masta Ace to z kolei legenda muzyki ze wschodniego wybrzeża stawiana obok Rakima i będąca inspiracją dla takich tuzów, jak Eminem. Dorzućmy imponujący fakt, że raper z Nowego Jorku nawija nieustannie od ponad 30 lat. Jedni z najprawdziwszych weteranów w grze mają się dobrze.

Obok Masta Ace i Marco Polo zagra klasyczny hip-hopowy polski duet. Producent Daniel Drumz i raper Eldo zaprezentują przekrojowy materiał. Eldoka to jeden z najbardziej docenianych artystów w środowisku: współzałożyciel kultowego Grammatika, a później członek tria Parias. Jego największe numery - Granice, Nie pytaj o nią, Mędrcy z kosmosu czy Chodź ze mną - zna każda hip-hopowa głowa w kraju. Z kolei Daniel Drumz rozwijał muzyczną karierę również poza rapowym środowiskiem. Producenckie albumy Untold Stories i wydane pod imieniem i nazwiskiem Komorebi oraz Order in Chaos to istotne pozycje w katalogu polskiej muzyki niezależnej.

Sentymentalny przelot przez te niezwykle ważne elementy historii polskiego rapu uzupełni host całego wydarzenia, czyli nieoceniony DJ 600V. Szykuje się nie tylko nostalgiczny vibe, ale również idealna okazja do zasięgnięcia korepetycji z początków rodzimego hip-hopu lat 90. i 00.

Opinie