stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

RetroKomp (2 opinie)

Jeśli chcesz powspominać stare maszyny w gronie podobnie zakręconych ludzi, pochwalić się własnymi eksponatami, zasięgnąć porady zaawansowanych użytkowników, zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami demo-sceny i stanąć w konkursowe szranki - zapraszamy na: RetroKomp/LOAD ERROR #2015! (to już czwarta edycja, najbardziej pozytywnie zakręconej imprezy w Trójmieście!)

Relacja z imprezy

Rumia Comic Con 3

mar 7

sobota, godz. 10:00 - 20:30

Wstęp wolny

European Jamboree 2020

27 lipca - 6 sierpnia 2020, godz. 09:00

Wyspa sobieszewska
Scena Muzyczna GAK oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych oraz retro-konsol powstałych w końcowych dekadach ubiegłego wieku, z radością zapraszają na 4-tą już edycję zlotu miłośników retro-elektroniki "RetroKomp 2015″. W związku z licznymi głosami osób zainteresowanych, w 2015 roku powraca dwuczęściowa formuła zlotu. Tym razem jednak proporcje zostaną odwrócone i to niejako demoscenowa impreza LOAD ERROR zaprosi ludzi zainteresowanych retro-komputerami i retro-konsolami do zapoznania się bliżej z nieco tajemniczym "underground'em" zwanym nieformalnie Sceną Komputerową. W trakcie 3-dniowego party LE'15, na kilka godzin scena otworzy się dla osób do tej pory niezwiązanych z nią i być może zaszczepi kreatywnego scenowego "bakcyla" osobom, które dotychczas wyłącznie użytkowo lub rozrywkowo traktowały swoje komputery. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy jednak do udziału w całej 3-dniowej imprezie a "otwarty Retrokomp" ma być jedynie ułatwieniem dla ludzi zupełnie spoza retro i scenowego klimatu (i "promocyjnego" biletowania wstępu dla odwiedzających). Zmiana proporcji części składowych nie wyklucza oczywiście naszych tradycyjnych punktów programu RK czyli konkursów łamaczy joystick'ów (z nagrodami), wykładów i spotkań z ciekawymi ludźmi oraz kolejnej edycji konkursu na nowo powstałą grę na retro-platformy: "RetroKomp GameDev Compo" (RKGDC). W trakcie imprezy planujemy też występy demo-scenowych muzyków. Wręczymy również RetroKomp Star Award 2015 osobie, grupie lub projektowi szczególnie zasłużonemu dla sceny lub naszego retro-hobby.


Główne punkty tegorocznego programu:

16.10.2015 (piątek)

09:00 Otwarcie przestrzeni wystawowej
11:00 Oficjalne otwarcie części LOAD ERROR 2015, ogłoszenie programu i terminów deadline
14:00 Seminarium tematyczne: małe i większe projekty sprzętowe
15:00 Seminarium tematyczne: nowe tryby graficzne Atari 8-bit po 36 latach
18:00 Seminarium tematyczne: początki sceny i gamedev Atari 8-bit w Polsce
20:00 Live Act: Lokaty As Yone DJ set (All Colours of Psychedelic Dance Music)
21:00 Seminarium tematyczne: grupa TROPYX, podsumowanie 20-lecia działalności na scenie C64
23:00 Live Act: AceMan/Appendix (Mixture of Chiptune & EDM)
00:00 Nocny DemoShow


17.10.2015 (sobota)

09:00 Oficjalne otwarcie RetroKomp 2015
09:15 Legendarne polskie gry na Amigę (m.in. Cytadela, Za Żelazną Bramą, Franko)
10:00 Start zmagań «Łamaczy Joysticków»
10:00 Seminarium tematyczne: inicjatywa «Safe The Floppy»
11:00 Finał "RetroKomp GameDev Compo 2015" - prezentacja nadesłanych prac (głosowanie do 15:00)
14:00 Seminarium tematyczne: Adam Zalepa - ocena rynku komputerowego w latach 80/90, plany wydawnicze
16:00 Ogłoszenie wyników konkursów «Łamaczy Joysticków»
16:10 Ogłoszenie wyników RetroKomp GameDev Compo 2015 i wręczenie nagród
16:20 Wręczenie RetroKomp Star Award 2015
16:30 Obchody 30. rocznicy powstania komputera AMIGA
18:00 Zakończenie RK2015: Live Act: Mario DJ/Chełm Amiga Legion (House, Techno & D'n'B)
19:00 LOAD ERROR #2015 - rozpoczęcie konkursów scenowych
* Chip Music
* 8-bit Gfx
* 8-bit Intro/Demo
* Wild & Crazy
* Amiga Music
* Amiga Gfx
* Amiga Intro/Demo
23:00 Live Act: Skipp/Potion^Nah- Kolor (Classic 808 Electro DJ set with video & laser show)
01:00 Nocny DemoShow

18.10.2015 (niedziela)

11:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursach scenowych
13:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #1
14:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #2
15:00 Oficjalnie pożegnanie i zamknięcie imprezyKONKURSY "ŁAMACZY JOYSTICK'ÓW"
INFORMACJE OGÓLNE

Tak jak podczas poprzednich edycji, wszyscy chętni będą mieli możliwość rywalizacji w grach na różnych starych komputerach i konsolach. W zależności od ilości chętnych przewidywane jest rozegranie 3 do 5 rywalizacji w grach typu "RiverRaid" czy "Moon Patrol" - o łatwej mierzalności wyniku. Konkretne tytuły gier zostaną ustalone przez organizatorów wraz z wystawcami już podczas trwania imprezy, ze względu na nieprzewidywalną dostępność i awaryjność retro-sprzętu. W konkursie przewidywane są nagrody rzeczowe, wręczane podczas oficjalnego zakończenia imprezy.

ZASADY KONKURSU
W każdym konkursie będzie chodziło o uzyskanie jak najlepszego wyniku wśród uczestników danej rozgrywki. Dozwolone jest wielokrotny start w celu poprawienia w wyniku, pod warunkiem braku innych chętnych do udziału - osoby biorące pierwszy raz w zawodach mają pierwszeństwo.

"RetroKomp GameDev Compo" (RKGDC)
INFORMACJE OGÓLNE


RetroKomp GameDev Compo to powrót znanego z edycji 2013 konkursu dla retro-programistów lub retro-developerskich zespołów, którego celem jest stworzenie nowej gry na nasze retro-platformy. Tym konkursem chcemy zachęcić wszystkie osoby, które zawsze marzyły o napisaniu własnej gry - do urzeczywistnienia tego, dając im motywację w postaci współzawodnictwa z innymi projektami, oficjalnej prezentacji przed bezpośrednio zainteresowaną publicznością i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Wszystkie gry po konkursie zostaną udostępnione na zasadach "freeware" a więc będą do pozyskania za darmo przez wszystkich zainteresowanych, natomiast twórcy uzyskają dzięki konkursowi zainteresowanie i uznanie środowiska. W konkursie przewidywane są nagrody rzeczowe, wręczane podczas oficjalnego finału konkursu. W 2013 roku w ten sposób powstało aż 13 nowych gier, więc w tym roku liczymy na podobny sukces.

ZASADY KONKURSU
Do konkursu mogą być przyjęte tylko gry uruchamialne na komputerach i konsolach powstałych do końca XXw. Mogą to być zarówno gry ukończone w 100%, jak i grywalne wersje demo. Przystępując do konkursu, uczestnicy zgadzają się na późniejszą publikację prac konkursowych. Szczegóły techniczne konkursu dostępne są na stronie imprezy (www.retrokomp.org).

"Konkursy demo-scenowe"
INFORMACJE OGÓLNE

Demo-scena to nieformalny ruch, którego uczestnicy wykorzystują swoje komputery do tworzenia zarówno cyfrowych prac artystycznych (grafika i muzyka cyfrowa) jak i programowalnych pokazów multimedialnych - zwanych programami demonstracyjnymi lub w skrócie "demami" (pewnego rodzaju "teledysk", łączący grafikę, muzykę oraz zaprogramowane efekty wizualne wykonywane przez komputer w czasie rzeczywistym). Ruch ten narodził się w latach 80. wraz z upowszechnieniem się 8-bitowych mikrokomputerów domowych i wraz z rozwoje techniki informatycznej rozwijał się na kolejne platformy sprzętowe, włączając w to najnowocześniejsze komputery osobiste. Już od wczesnych lat 80. demo-scena na całym świecie spotyka się na zlotach zwanych "demo-party" (czasami liczącymi nawet 2000 osób), na których to główną częścią imprezy są konkursy i współzawodnictwo o miano najlepszego grafika, muzyka, czy kodera (programisty). W konkursach tych prezentuje się swoje prace (daną pracę można wystawić tylko raz, na jednej imprezie), a zgromadzona publiczność wyłaniała zwycięzców wypełniając karty do głosowania. Tego typu konkursy odbędą się również podczas naszej tegorocznej imprezy i jest to najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich uczestników zainteresowanych demo-sceną.

ZASADY KONKURSU
Do konkursu mogą być przyjęte tylko produkcje uruchamialne na komputerach i konsolach powstałych do końca XXw. oraz spełniające ogólnie przyjęte na demo-scenie ograniczenia techniczne (pełny regulamin naszych konkursów znajduje się na naszej stronie). Przystępując do konkursu, uczestnicy zgadzają się na późniejszą publikację prac konkursowych, co jest głównym założeniem i podstawą działania tego ciekawego ruchu pasjonatów.

Więcej o imprezie i konkursach na: www.scenamuzyczna.pl, www.retrokomp.org


Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5-80 zł
Bilety już do nabycia lub w dniu imprezy w kasie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, przy ul. Powstańców Warszawskich 25, w następujących cenach:

1. Bilet trzy dniowy (od godziny 9:00 w piątek do godziny 15:00 w niedzielę) – 80 zł
2. Bilet trzy dniowy dla Wystawców* (od godziny 9:00 w piątek do godziny 15:00 w niedzielę) – 40 zł
3. Bilet dla odwiedzających część RetroKomp (od godziny 9:00 do 18:00 w sobotę) – 5 zł

(*) Jako Wystawca traktowana będzie osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę).

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni