• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Retro Dolne Miasto (5 opinii)

Już 10 września zapraszamy na małą podróż do przeszłości - na Dolnym Mieście pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Startujemy o 15:00!

Na całą sobotę Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich - małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań - na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi MROZU. Tego dnia usłyszymy również Największe Polskie Przeboje z repertuaru m.in. Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena czy Anny Jantar, w wykonaniu wokalistów z programu THE VOICE OF POLAND - Małgorzaty Boć, Mateusza Grędzińskiego, Oksany Predko i Ernesta Staniaszka.

pop - koncerty w Trójmieście


Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Zaplanowaliśmy warsztaty - w tym tworzenie latawców i malowanie twarzy. A dodatkowo - gry, konkursy z nagrodami, robienie lampionów, warsztaty ceramiczne i strzelanie z łuku! Tego dnia na artystyczne przedstawienie zaprosi wszystkich Teatr Miniatura. Słowem, nawet najbardziej ciekawskie i żywe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto odwiedzą również wspaniali goście. Jan Nowicki zaczaruje nas swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się na Małej Scenie w hali namiotowej, będziemy mieli okazję wspólnie z artystą obejrzeć film "Wielki Szu", gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Jan Nowicki. Na Małej Scenie spotkamy również Alexa Masłowskiego, który z Opowiadaczami Historii odegra scenki rodzajowe, promujące pierwszą książkę o Dolnym Mieście.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Podczas spacerów dowiemy się również, jak w przyszłych latach ta część miasta może się zmienić oraz jak przedstawiają się plany inwestycyjne. Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało zaplecze gastronomiczne - Festiwal Food Trucków i strefa Wolnego Targu.

Potańcówka na Dolnym - ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych - Retro Fajf. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 10 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu - właśnie w stylu retro! Wasze przebrania będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 300 osób, które pochwalą się w taki sposób zrobionym retro zdjęciem czekają wyjątkowe prezenty!
Wszystko zakończymy około 22.10 spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

PROGRAM:
DUŻA SCENA / SKRZYŻOWANIE KURZEJ I WRÓBLEJ

15:00-16:30 Jarek Janiszewski - Czarno-Czarni w pigułce
17:00-17:30 Konkursy dla najmłodszych
17:30-18:20 Spektakl Teatru Miniatura
19:30-20:45 Wokaliści The Voice of Poland - Małgorzata Boć, Mateusz Grędziński Oksana Predko i Ernest Staniaszek w wykonaniu Największych Polskich Przebojów
21:00-22:10 MROZU

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:30-16:30 Alex Masłowski i Opowiadacze Historii z książką o Dolnym Mieście
17:00-18:30 Retro Fajf - Potańcówka na Dolnym i pokazy taneczne
19:00-20:00 Rozmowa z Janem Nowickim
20:00-21:30 Projekcja filmu "Wielki Szu"
22:10 Pokaz sztucznych ogni

TRAMWAJ
16:30/17:30/18:30/19:30 Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
18:00-19:30 Noc Porażek


Warto być z nami w sobotę, 10 września. Zapraszamy - świętujmy wspólnie na Dolnym Mieście!

Przeczytaj także

Opinie (5)

 • Gwiazda wieczoru...(!?)

  W porównaniu do Jarka Janiszewskiego jakiś Mrozu to czerwony karzeł nie gwiazda.

  • 7 4

 • (1)

  Pomysł dobry i rozwojowy, wykonanie - program - mógłby być bardziej dopracowany. Obecnie całe mnóstwo zespołów odświeża estetykę retro (i to na wiele sposobów), a tu gwiazdą wieczoru jest... Mrozu, który do retro pasuje jak pięść do nosa, nie mówiąc o tym, że artystą jest cokolwiek marnym, nawet w swojej klasie.

  • 7 3

  • Mrozu był tani, bo nie ma mrozu. Reszta gra na milionie imprez typu " Dni dyni".

   • 0 0

 • Coś czuje że wiekszość ludzi pójdzie sie naje...ć pod stadion ;)

  • 1 4

 • Dawno się tak nie ubawilismy. Detko Band był jak zwykle super. Tylko czemu tak krótko! Wzorem dawnych potańcówek powinna być zbiórka do kapelusza na dalsze granie i koncert życzeń. Namiot byłby pełen do rana.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka alternatywna , rock / punk , pop , w plenerze
  lip 17-18
  poniedziałek - czwartek, g. 18:00
  Gdynia
  Ogródki Dźwiękowe