stat

Reportaż Fotograficzny - Edycja i Skład. Warsztaty fotograficzne

Zapraszamy na warsztaty z Reportażu Fotograficznego - Edycja i Skład Graficzny.

Spotkania GTF

w każdy czwartek (do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny

Dyniowe szaleństwo

paź 26-27

sobota - niedziela, godz. 11:00 - 18:00

Rumia,
Wstęp wolny
Fotografia reporterska opowiada historię i samo stworzenie zdjęć jest tylko półproduktem, a nie reportażem. By powstał reportaż trzeba poukładać zdjęcia w całość tak by opowiadały historię jaką chcesz przekazać. Zdjęcia można pokazać na różne sposoby to one decydują w znacznym stopniu czy reportaż jest mocny czy słaby. Zdjęcia zestawione w taki sposób by się nawzajem wzmacniały jest sporym wyzwaniem. Równie dużą trudność może przysparzać podjęcie decyzji, które zdjęcia wyrzucić z reportażu, ponieważ go osłabiają...

Podczas zajęć będziemy pracować z praktycznymi rozwiązaniami związanymi ze składem graficznym reportażu. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych praktycznym składem graficznym również na teorię dotyczącą reportażu podróżniczego. Darmowe zajęcia odbędą się Sopotece 30 września o godzinie 18:00 (więcej informacji w dalszej części ogłoszenia).

Skład graficzny i obróbkę zrobimy za pomocą Adobe Lightroom.

Podczas zajęć nauczysz się:

- Doboru zdjęć do reportażu. Jak je ze sobą zestawiać i na co zwracać uwagę?
- Skład graficzny który osłabia i wzmacnia zdjęcia. Jak to składać? Jaki wybrać format?
- Połącznie składu graficznego z typografią i wykorzystanie jej jako atrakcyjnego elementu graficznego. Jak typografia wpływa na skład graficzny?
- Metody publikacji i aspekty techniczne. Jak opublikować reportaż?
- oraz inne elementy, w tym wynikające z pytań uczestników zajęć...

Zajęcia przeznaczone dla osób pasjonujących się reportażem i zainteresowanych poznaniem poza fotograficznych technik związanych z publikacją fotografii.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne by zapamiętać i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Tworząc zdjęcie w RAW musisz je wywołać. By wywołać zdjęcie można użyć różnych programów cyfrowych - różnica jednak polega nie na tym, że można w ogóle to zrobić, ale w tym jakie możliwości daje dany program? Photoshop praktycznie jest ograniczony tylko Twoją wyobraźnią i umiejętnościami jakie posiadasz. Dla fotografów cyfrowych znajomość programu jest tak samo ważna jak znajomość funkcji aparatu fotograficznego, technik fotograficznych, et cetera... Fotografia składa się z wielu elementów i to decyduje o jej złożoności. Im więcej elementów się nauczysz tym masz więcej możliwości.

15.09 Reportaż Podróżniczy Kościerzyna Dla chętnych możliwy jest udział w warsztatach (dodatkowo płatne zajęcia) podczas, których zrobimy symulowaną podróż i reportaż w trakcie tej podróży. Przygodę z reportażem zaczynamy od podstaw. Poziom zaawansowania będzie dopasowany do poziomu uczestników zajęć. Więcej informacji i zapisy: https://warsztaty.studiopcf.com/20190915Koscierzyna.html.

28.09 Symulacja Reportażu Podróżniczego Gdańsk Dla chętnych możliwy jest udział w warsztatach (dodatkowo płatne zajęcia) podczas, których zrobimy symulowaną podróż i reportaż w trakcie tej podróży. Więcej informacji i zapisy: https://warsztaty.studiopcf.com/20190929Gdansk.html.

30.09 Teoria Reportażu Podróżniczego Dla chętnych darmowe zajęcia teoretyczne 30 września 2019 w Sopotece 18:00 19:50. Informacje i zapisy: https://warsztaty.studiopcf.com/20190930Sopoteka.html.

Informacje o warsztatach: Kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: https://warsztaty.studiopcf.com oraz Facebooku: https://facebook.com/SopockiKlubFotograficzny. (Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe)

Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Reportaż Fotograficzny Planowanie i Fotografowanie

Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Reportaż Fotograficzny Skład Graficzny

Uczestnicy otrzymają pakiet presetów pomocnych podczas obróbki cyfrowej do Adobe Lightroom i Photoshop. Pakiet zawiera: akcje, krzywe, gradienty i konwerter kolorystyczny z użyciem modułu Black&White oraz tabel kolorystycznych 3D LUT, przydatne w podstawowej jak i zaawansowanej obróbce cyfrowej.

Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka tworzenia reportażu i jego publikacji.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Lightroom. Dla chętnych Adobe Photoshop + InDesign, lub Microsoft Publisher.

Koszt: 100 zł (50 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190930 PSD.

Więcej warsztatów fotograficznych: https://warsztaty.studiopcf.com

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni