stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Red Bull Slackship (6 opinii)

W sobotę 19 sierpnia o godzinie 15:00 odbędą się zawody slackline'owe o 3. mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej 25 metrów nad ziemią na żaglowcu Dar Młodzieży przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. W tym roku ponownie zobaczymy światową elitę specjalistów od akrobacji na linie, którym czoła stawi jeden amator z "dziką kartą".

Relacja z imprezy

Halloweenowy turniej bowlingowy

paź 27

sobota, godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 10 zł

Turniej dla par - Halloween

paź 31

środa, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 59 zł


Zawodnicy stoczą rywalizację na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Wstęp dla publiczności jest wolny.

"W tym roku na taśmach zobaczymy 11 zawodników. Każdy z nich będzie miał 2 minuty na pokazanie swoich umiejętności, podbicie serc publiki i zdobycie uznania sędziów. Najlepsza ósemka zostanie na statku, by zmierzyć się w 2 rundzie wyłaniającej czwórkę finalistów Red Bull Slackship. Starciom przygląda się trzech sędziów oceniających występy w poszczególnych kategoriach. W każdej slackliner może zdobyć maksymalnie 10 punktów. Punkty zerują się w kolejnych etapach zawodów." - opowiada o nadchodzących zawodach Dyrektor Sportowy Zawodów Lukas Irmler.

Red Bull Slackship na Darze Młodzieży to zawody o udziale, w których marzy wielu slacklinerów z całego świata. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy dali szansę debiutantom, a miejsce w szeregach załogi zawodników 3. edycji zawodów zapewnił sobie Chilijczyk Nicolas Clemens. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników i jednego debiutanta rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów.
Wśród tegorocznych konkurentów zobaczymy Filipa Oleksika, jedynego Polaka startującego w Red Bull Slackship: "zawody są bardzo widowiskowe, a sceneria niesamowita". - mówi Oleksik i dodaje: "Red Bull Slackship to cel dla wielu slacklinerów z całego świata.".

[wideo id=11954 width=555 height=312 align=center scalable=1]

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pokaz
  paź 1-31
  g. 15:30
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Zwiedzanie GTS
 • pokaz
  paź 27-28
  sobota - niedziela, g. 12:00 - 18:00
  Gdańsk, Alfa Centrum
  Cheerleaderki

Najczęściej klikane (7 dni)