• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Recykling daje owoce (1 opinia)

Serdecznie zapraszam do udziału w obchodach Dnia Ziemi w Gdańsku organizowanych przez naszą placówkę. Zachęcam do segregowania odpadów i zbierania kartoników po sokach, mleku typu tetra pak. Niech 22 kwietnia 2013 roku zakwitnie w Gdańsku owocowo. Niech nasze wspólne spotkanie będzie okazją do nauki, zabawy i integracji...Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska na Przymorze!!!

kwi 25

czwartek, godz. 17:00 - 19:00

Wstęp wolny
kwi 26-28

piątek - niedziela, godz. 10:00

Chwaszczyno,
Wstęp wolny
22 kwietnia w Gdańsku Dzień Ziemi zostanie przywitany owocowo.

Zapraszamy do akcji "Recykling daje owoce ... na Przymorzu".

Kartoniki po napojach. To cenne surowce wtórne, o czym jeszcze nie wszyscy wiedzą. Kartoniki zawierają ok.75% celulozy, 20 % plietylenu i 5% aluminium. Wszystkie te cenne surowce można już w Polsce odzyskać. Podstawowym jednak warunkiem recyklingu jest wcześniejsza selektywna zbiórka kartoników i następnie przekazanie ich do przerobu.

Gdańsk - Przymorze, ul. Jagiellońska 11
Przynieś puste kartoniki po napojach i wymień je na owoce.

Zbuduj z nami model latarni morskiej z przyniesionych kartoników.
Podczas akcji finałowej zorganizowane będą warsztaty recyklingowe, m.in. wyrabianie papieru czerpanego, wykonywanie kwiatów i zwierzątek z tworzywa sztucznego, zdobienie szklanych pojemników - słoików, butelek itp.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji Recykling daje owoce jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.
Lokalnym koordynatorem akcji w Gdańsku jest WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku oraz Partnerstwo Przymorze.

Partnerami akcji są: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Fundacja Prokarton i Program REKARTON.
Kartony górą nad plastikami w ocenie IFEU

Analiza przeprowadzona przez Instytut Energii i Badań Środowiska (IFEU) porównuje oddziaływanie na środowisko opakowań kartonowych, HDPE i PET. Opakowania kartonowe dla mleka UHT uzyskały najlepsze parametry pod względem oceny emisji CO2 oraz wykorzystania zasobów odnawialnych.

Ogólnoeuropejskie badanie cyklu życia produktu przeprowadzone przez Instytut Energii i Badań Środowiska potwierdziło, że w porównaniu do jednorazowych opakowań HDPE i PET, opakowanie kartonowe wykazuje znacznie wyższą ocenę profilu środowiskowego - szczególnie w odniesieniu do emisji CO2 i wykorzystania źródeł odnawialnych oraz zużycia energii.

IFEU jest jednym z najbardziej renomowanych instytutów ochrony środowiska w Europie, przeprowadza także badania i analizy dla instytucji rządowych, międzynarodowych organizacji ekologicznych, niemieckiego urzędu ochrony środowiska oraz różnych firm i korporacji.

Opinie (1)

  • czy to musi być hurtowa ilość tych kartonów, czy wystarczy kilka?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.