• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Razem w plenerze: spacer

Czas trwania: 2,5-3 godziny
Miejsce zbiórki to przystanek autobusowy Kamienny Potok SKM 04.
Cel spaceru: Potok Elizy

gru 6

środa, godz. 17:50

Gdańsk VII Dwór, na końcu ul. Antoniego...
Wstęp wolny
gru 14

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk, ul. Fahrenheita 3 Hotel...
Wstęp wolny
Filia Kamionka Biblioteki Sopockiej ma przyjemność ponownie zaprosić na Razem w plenerze spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody. Naszym przewodnikiem będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego Sopockie Potoki. Tym razem cel naszej wędrówki to Potok Elizy.

Spacery w ramach cyklu Razem plenerze mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią.

Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę. Przewodnik prezentuje także ciekawe książki promujące spacery i wędrówki, tematykę zarówno przyrodniczą, jak i poza przyrodniczą.

O przewodniku spaceru:

Pan Włodzimierz Śliwiński jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu Sekrety sopockiej przyrody. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.

Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w filii Kamionka (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 605 787 330 (w godzinach otwarcia filii).

Opinie