• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Razem w plenerze: spacer

Razem w plenerze: spacer

Filia Kamionka Biblioteki Sopockiej ma przyjemność ponownie zaprosić na Razem w plenerze spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody. Naszym przewodnikiem będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego Sopockie Potoki. Tym razem cel wędrówki to Park Grodowy i Stawy Młyńskie. Trasa lutowego spaceru będzie łagodna i nieforsowna. 

kwi 16

niedziela, godz. 12:00 - 15:00

bilety 99 zł
kwi 22

sobota, godz. 11:00

Sopot, Start: przystanek...
Wstęp wolny
Spacery w ramach cyklu Razem w plenerze mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią. Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę.

Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Miejsce zbiórki: przystanek autobusowy Kamienny Potok SKM 04.
Cel spaceru: Park Grodowy.

Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w filii Kamionka (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 605 787 330 (w godzinach otwarcia filii).

O przewodniku spaceru: Pan Włodzimierz Śliwiński jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu Sekrety sopockiej przyrody. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność. 

Opinie