• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ramtamtam: Konkurs Wzmacniacz

Na początku maja 2016 roku Fundacja Ramtamtam ogłosiła trzecią edycję konkursu Wzmacniacz skierowanego do młodych twórców i zespołów muzycznych. W Jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli dziennikarze muzyczni Przemysław Gulda (Gazeta Wyborcza) i Kamil Wicik (Radio Gdańsk).

paź 13

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
gru 17

niedziela, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 70 zł
przedsprzedaż 55-60 zł
Dzięki współpracy Fundacji Ramtamtam z Bałtycką Agencją Artystyczną BART zwycięskie zespoły wezmą udział w nagraniach, które przeprowadzimy w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na przełomie sierpnia i września, natomiast 23 i 24 czerwca wystąpią na scenie Teatru na Plaży podczas wydarzenia Wzmacniacz 2016.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Efekty nagrań laureatów konkursu będzie można usłyszeń pod koniec roku, gdy ukaże się płyta zawierająca kompilację 10 utworów. Płyta zostanie przekazana dziennikarzom muzycznym oraz organizatorom festiwali. Nagrania zostaną również udostępnione na fanpage'ach zespołów oraz stronie internetowej Fundacji Ramtamtam.

Seria koncertów jest jednym z elementów nagrody w konkursie Wzmacniacz 2016. Pięć zwycięskich zespołów zaprezentuje swoją twórczość 23 i 24 czerwca w Teatrze na Plaży. Pierwszego dnia zaprezentują się trzy zespoły, drugiego dnia dwa i gość specjalny - zespół Nagrobki.

Bixbit

Muzyka tworzona przez zespół to, mieszanina wielu składników, których rodzaj, ilość i proporcje ulegają ciągłym zmianom. Nigdy nie wiadomo, która z substancji zdobędzie sobie prawo dominacji i określi charakter utworu. Funk, soul, rock, czy pop, to tylko podstawowe elementy naszej muzyki, której horyzonty wykraczają niekiedy o wiele dalej. Bywa, że występując na żywo ocieramy się o takie gatunki jak punk czy house.

https://www.facebook.com/Bixbit-187902187915455/

The King's Road

"The King's Road" to młody skład muzyczny, tworzący na pograniczu Alternative. Powstał w 2014 roku, kiedy to kilku przyjaciół (wtedy jeszcze ze szkoły) postanowiło zarobić trochę pieniędzy i pograć na ulicy. Oryginalne aranżacje i przede wszystkim radość z grania wykreowała ciekawą muzykę, która trafia do szerokiej grupy odbiorców.
Aktualnie mają w planach nagranie płyty, koncertują, tworzą, i kochają to co robią.

https://www.youtube.com/channel/UCMazQe4foX-J0FMreNNbEOw

Mad in Poland

Mad in Poland to nowy projekt muzyków związanych od dawna z pomorską sceną muzyczną. Muzyka zespołu oscyluje wokół rocka i grunge'u, lecz w nieco nowocześniejszym, odświeżonym wydaniu. Cechą charakterystyczną zespołu jest szorstkie brzmienie warstwy instrumentalnej wyraźnie kontrastującej z wysokim głosem wokalisty.

https://www.youtube.com/watch?v=yLLj-ol2Lyk
https://soundcloud.com/madinpoland
https://www.youtube.com/channel/UCgfSAhie4XhPBt-Ad7iA5zQ

Plain Pattern

Plain Pattern - młody zespół oscylujący w gatunkach art-rock, alternative-rock, który skupia się na emocjach przekazywanych w swoich kompozycjach. Grupa została ciepło przyjęta przez lokalną publiczność za sprawą świeżości wśród młodych zespołów.  Pierwsze single - Karma oraz Lonely Crowd - spotkały się z pochlebnymi opiniami. Zespół w lato 2016 wraca na scenę w zupełnie nowym składzie.

www.soundcloud.com/plainpattern

Rubbish

Jesteśmy z Trójmiasta i z Gniewu, gramy szeroko pojętą muzykę rockową. Charakteryzuje nas surowa muzyka i charakterystyczny ciężki wokal. Nie lubimy w muzyce przekombinowania, stawiamy na melodyjne linie wokalne komponujące się z muzyką.
facebook.com/bandrubbish

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale
 • blues / soul , rock / punk
  paź 5
  czwartek, g. 19.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Cotton Wing