stat
Impreza już się odbyła

RUUPs | warsztaty, koncerty, słuchowiska #2

RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie. 

Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów, ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej, jest wzmacnianie dźwięków krajobrazu. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

soul - koncerty w Trójmieście


RUUPs to też miejsce zabawy. Każdy dorosły może znów poczuć się mały, gdy stanie pomiędzy megafonami o średnicy trzech metrów. Każde dziecko z łatwością zamieni się zaś w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań.

Program
12.30 | Co w lesie śpiewa? /spotkanie z ornitologiem/ Jakub Typiak
Poznamy ptaki, które mieszkają w Operze Leśnej, dowiemy się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, czym się odżywiają oraz w jaki sposób je obserwować. 

14.00 | 21 zmysłów /koncert akustyczny/ Maja Miro-Wiśniewska - flety poprzeczne, Marta Sapierzyńska - didgeridoo, Hubert Połoniewicz - Kanun

15.00 | Czytanie na żywo /słuchowisko/ aktorzy Teatru Miniatura: Wojciech Stachura, Magdalena Żulińska i Hanna Łubieńska

18.00 | SzumiLAS /muzyka relaksacyjna/ Botanica, Dalekie, Tomek Hoax
Wieczór z muzyką kontemplacyjną, współczesną i ambientową.


Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/279793533302705/

Bilety
Udział w przywitaniu RUUPs jest możliwy po zakupie biletu uprawniającego do zwiedzenia Opery Leśnej. Szczegółowe informacje: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacych 

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.