• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Pustki / Jubileusz 35 lat ACK Alternator

Koncert zespołu Pustki uświetni obchody 35-lecia działalności Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR.

Zespół PUSTKI powstał ponad 17 lat temu. Jako że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie "pustkami", muzycy postanowili nazwać właśnie tak swój zespół. Obecnie występują w składzie: Barbara Wrońska (piano, vocal), Radek Łukasiewicz (gitary, vocal) i Grzegorz Śluz (perkusja). Grupa przez lata wyrobiła sobie silną pozycję na krajowym rynku muzycznym. Regularnie koncertuje oraz nagrywa płyty. Ich ostatni, wydany z okazji 15 urodzin siódmy album "Wydawało się" zawiera największe przeboje zespoły i kilka nowych utworów, których na pewno nie zabraknie na koncercie. W dorobku Pustek jest kilka piosenek, znanych słuchaczom stacji radiowych (m.in. Trójki) takich jak "Wesoły jestem", "O krok", "Doskonałe popołudnie", "Tyle z życia", "Słabość chwilowa", "Tchu mi brak" czy "Patyczaki". Zespół nagrywał m. in. z Arturem Rojkiem i Kasią Nosowską. Był również nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport "Polityki" czy Fryderyki.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście
Działające w ramach Uniwersytetu Gdańskiego Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR animuje kulturalne życie uczelni oraz wspiera inicjatywy środowiska akademickiego. "Alternator" to kilkanaście grup twórczych, które w ciągu roku organizują ponad 150 różnorodnych wydarzeń. Do wiodących działań instytucji należą:
- scena muzyczna - Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego oraz projekt Muzyczne UGięcie - Muzyczna Scena Alternatora;
- taniec - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG "Trebraruna", Zespół Celtycki UG "Animus Saltandi" oraz Zespół Tańca Brzucha "Agadir";
- film - cykle tematyczne oraz przedsięwzięcia DKF UG Miłość Blondynki, Kinomobilizacja, ;
- teatr - Scena Teatralna Alternatora (Teatr TACK-a, Grupa GIT Grupa Improwizacji Teatralnej);
- projekty interdyscyplinarne - Festiwal Kultury Azjatyckiej MADE IN AZJA, Nordic Focus Festival;
- wydawnictwo - czasopisma naukowe i popularnonaukowe Panoptikum oraz Przezrocze, literatura piękna i wydawnictwa muzyczne.

ACK Alternator od 35 lat jest miejscem przyjaznym i otwartym, w którym nie brakuje miejsca dla indywidualnych projektów studentów, którzy chcą zaprezentować się w uniwersyteckiej przestrzeni.

Zapraszamy!

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp wolny // Odbierz bezpłatną wejściówkę na: http://www.bilety.ack.ug.edu.pl/ Liczba miejsc ograniczona

Opinie

 • muzyka alternatywna , rock / punk , pop , w plenerze
  lip 16-18
  poniedziałek - czwartek, g. 18:00
  Gdynia
  Ogródki Dźwiękowe