stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Puchowski & Tymański

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy na koncert Tymona Tymańskiego i Romka Puchowskiego, który odbędzie się 7 grudnia w sopockim Teatrze BOTO.

"Takiego duetu w naszym kraju jeszcze nie było. Mistrz bluesa akustycznego, Roman Puchowski oraz Tymon Tymański - muzyk, publicysta i skandalista, postanowili połączyć dwa odległe od siebie gatunki: surowego bluesa i alternatywę".

blues - koncerty w Trójmieście


Kuba Chmiel, "Magazyn Gitarzysta"

Tymon Tymański - śpiew, gitara akustyczna, bas
Romek Puchowski - śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide


Tymon Tymański: "(...) My wywodzimy się z jazzu i z bluesa, i słychać to cały czas. Z Romkiem wracamy do tej muzyki i pokazujemy kierunek, jak sprawić, by ta muzyka odżyła. Łączymy stare dźwięki ze współczesnością, bo chcemy być uniwersalni. Nie chcemy być słuchani przez jakichś dziadków, którym ostatni raz 'stanął' w roku 1943. (...)
Fragment wywiadu dla miesięcznika "Magazyn Gitarzysta".

Romek Puchowski: "Już kilka lat temu, kiedy Tymon grywał gościnnie z Von Zeit zgadaliśmy się, że obydwaj darzymy wielkim sentymentem bluesa, muzykę lat 60-tych. Współpracujemy od jakiegoś czasu  przy produkcji mojej nowej solowej płyty Romek Puchowski FREE. Parokrotnie pojawił się w rozmowach temat stworzenia projektu, w którym będziemy prezentować nasze bluesowe fascynacje. W efekcie, we wrześniu ubiegłego roku zagraliśmy pierwszy koncert, na program którego złożyły się bluesowe piosenki Tymona, moje oraz kilka cytatów z klasyki gatunku. Koncert odbył się w Krakowie w klubie Mile Stone w ramach obchodów Polskiego Dnia Bluesa - 16.09.2011. Dobry początek...

Reasumując, projekt Tymański & Puchowski to efekt wspólnej pracy przy mojej nowej, bluesowej płycie. Cieszę się z tego bardzo, że właśnie kogoś takiego jak Tymon udało mi się wkręcić we wspólną zabawę tą genialną muzyką, jaką jest BLUES :)".

Fragment wywiadu dla miesięcznika "Magazyn Gitarzysta".

Fragmenty recenzji:

"Tymański razem z Romanem Puchowskim przedstawili materiał oryginalny, w którym każdy znajdzie "odłamek" estetyki, która mu odpowiada. (...) Choć w założeniu mieli grać niby blues, zdefiniowali go na swój własny sposób, odświeżając zapomnianą formułę i przywracając mu pewną folklorystyczną cechę. Połączyli tradycję i awangardę, porządek prostych melodii z chaosem. Muzycy świadomi swoich możliwości przedstawili repertuar pozbawiony analitycznego podejścia do muzyki za to pełen emocji i serca."

Olga Jankowska, Port Kultury. Fragment recenzji z koncertu na festiwalu Jazz Jantar 2012 w Gdańsku w Klubie Żak - 28.10.2012.

"Koncert był uroczo bezpretensjonalny, wypełniony humorem i dobrą zabawą na widowni i na scenie. Romek Puchowski rozpoczął improwizowaną piosenką o poszukiwaniach sprawnego kabla instrumentalnego, tańczył wśród publiczności i wspominał swój pierwszy pobyt w Krakowie. Tymon natomiast zaangażował pomocnika z publiczności do trzymania kartki z tekstem piosenki oraz dzielił się refleksjami dotyczącymi Steve'a Lukathera i techno. Świetna muzyka działa się jakby przy okazji. Obaj artyści nie silili się na wirtuozerskie popisy, grali oszczędnie i prosto (nie prostacko), dokładnie tak, jak należy grać wykonywane tego wieczoru utwory. Wśród nich znalazło się miejsce na klasyki Roberta Johnsona, Hendriksowski Voodoo Child oraz autorskie utwory artystów. Całość tworzyła niepokojąco chwytliwą mieszankę klasycznego bluesa z delty, alternatywy, przesterowanych gitar i zapętlonych riffów. Jeśli można bawić się bluesem, to Romek Puchowski i Tymon Tymański właśnie to robili. Ów gatunek był obecny przez cały wieczór, ale nie dało się ukryć, że panowie mają do niego dystans, a na jego bazie tworzą własną, zupełnie współczesną, chwytliwą i świeżą muzykę".

Michał Kłusek, www.muzyka.pl, fragment recenzji koncertu w Klubie Mile Stone w Krakowie - 16.09.2011.

TYMON TYMAŃSKI
Bezdyskusyjnie jedna z największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja artysty - spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec.

ROMEK PUCHOWSKI
Wokalista, instrumentalista, songwriter - wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij