stat
Impreza już się odbyła

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej ma przyjemność zaprosić na długo wyczekiwany koncert zespołu Psio Crew. Zespół wznawia działalność po długiej przerwie i w pełnym składzie, z nową energią 19 sierpnia zawita do Gdańska. Bilety już w sprzedaży.

gru 16

czwartek, godz. 20:00

bilety 50 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet
gru 18

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Kup bilet
+ AFTER PARTY

koncerty w Trójmieście


- Mr. Cannabeatz
https://soundcloud.com/cannabeatz

W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut. W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowaliśmy w przeróżnych zakątkach świata, od naszych Beskidów po zbocza Mont Blanc. W góralskich zaśpiewach zostały zachowane tradycyjne teksty, co sprawia, że płyta porusza także kwestię kultywowania tradycji i przekazywania jej, w zupełnie nowej, świeżej formie, otwartej dla tych słuchaczy, którzy wcześniej po tradycyjny folklor nigdy by nie sięgnęli.

Wszystkie wyżej wymienione eksperymenty przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie Psio Crew "Szumi Jawor Soundsystem". Płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzykijednoczącej stary i nowy czas. Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic a eklektyzm stylistyczny nie dzieli a mnoży odbiorców.

Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach i imprezach: Siget Festival (Budapeszt, Węgry), Fusion Festival (Larz, Niemcy), Bul Bul Festival (Baku, Azerbejdżan), Przystanek Woodstock (Kostrzyn, Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Ostrava, Czechy). Zespół wystąpił też w słynnym klubie jazzowym Porgy&Bess w Wiedniu, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz na Zadymce Jazzowej 2006 (Lotos Jazz Festiwal). W 2008 wystąpili m.in. w słynnym Rudolstadt (Niemcy) i Jerusalem Art&Craft Fair (Izrael), Open'er Festival (Polska) i Mayday (Polska), wywołując entuzjazm zróżnicowanej i wymagającej publiczność festiwali.

Grupa otrzymała Machinera za Debiut w roku 2007, nagrodę przyznawaną przez miesięcznik Machina, III nagrodę radiowego festiwalu "Nowa Tradycja" i pierwszą nagrodę Tatrzańskiej Majówki 2006 w Zakopanem.

W 2008 roku zespół został nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii.

W roku 2009 koncertując w Tbilisi wzięli udział w Polsko-Gruzińsko-Afrykańskim projekcie "Strefa Artystyczna*" organizowanym przez Fundację Inna Przestrzeń. W ramach projektu został zarejestrowany wspólny utwór "Sissa", który ukaże się na najnowszej płycie Psio Crew.

BILETY

Przedsprzedaż on-line:
25 zł - do 10.08.2016
30 zł - do 17.08.2016
35 zł - do 20.08.2016 i w dniu koncertu
http://www.interticket.pl/program/psio-crew-2094/


PATRONAT:

Trojmiasto.pl
Pitu Pitu Trójmiasto
Radio Toksyna FM
Lokaah Polska
Break.FM
koncertomania.pl

Informacja o biletach

Przedsprzedaż on-line: 25zł - http://www.interticket.pl/program/psio-crew-2094/
W dniu koncertu: 35 zł

Opinie (2)

  • Lubię to!

    • 6 0

  • Tańcować!

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.