stat
Wydarzenie już się odbyło

Przyszli medycy przeciwko wyrokowi Trybunału (5 opinii)

Studentki i studenci! Od piątku w całym kraju odbywają się protesty przeciwko wyrokowi pseudo-trybunału zakazującemu przeprowadzanie w Polsce zabiegów terminacji ciąży z powodu wad wrodzonych płodu. Wiem, że wielu z was uczestniczy w tych protestach. Zbierzmy się razem! Jako środowisko studenckie oraz przyszłe środowisko medyczne nie możemy być obojętni pogwałceniu praw kobiet.

Zachęcamy wszystkich studentów kierunków medycznych do udziału w protestach. Załóżmy fartuchy, przygotujmy transparenty i dołączmy wspólnie do protestów! Miejmy na uwadze, że nie wszyscy mamy zajęcia wyłącznie w formie online. Część z nas ma kontakt z mocno obciążonymi pacjentami. Dlatego, apelujemy aby każdy indywidualnie przemyślał formę protestu. Zachęcamy do udziału w protestach samochodowych! Jeśli nie macie takiej możliwości wciąż możecie działać. W sieci są organizowane protesty online. Nakładki na zdjęcia profilowe, udostępnianie i lajkowanie streamingów z protestów jest bardzo potrzebnym wsparciem dla tych którzy mimo pandemii decydują się na wyjście na ulice.
Solidarność naszą bronią! Liczymy na was!

Opinie (5)

 • Dobrze powiedziana przyszły jak tam amfa przed egzaminami jeden wasz wykładowca mówił mi jak idziesz do lekarza pytaj o wiek pytam czemu myśmy się uczyli a teraz biorą amfe przed egzaminem zdają egzaminy a potem dziura brak wiedzy to jest ogromny problem i no powinna być medycyna płatna jak wielu krajach poczytać trochę ja na szczęście wykładam na innej uczelni moi studenci tez mierni ale najwyżej porobią źle obliczania chyb ze zawali się jakaś konstrukcja też mogę być ofiary wiec spokojnie studenci tylko nie pomylcie leków

  • 8 9

 • (1)

  Przerażające jest to, że ludzie mówiący o "terminacji ciązy" jak o usunięciu wrzodu na de.. mają w przyszłości dbac o nasze zdrowie i zycie.

  • 14 10

  • Straszne, że studenci kierunków medycznych dali się tak zmanipulować.
   Jestem nauczycielem akademickim w GUMed od 20 lat (i absolwentką AMG) i nie myślałam, że będę sie wstydziłam za moją uczelnię.
   Po prostu pomyślcie!!!

   • 3 1

 • Ci przyszli lekarze to chyba będą pracować w prosektorium?

  Albo przy eutanazjach? Spróbujcie jeszcze kiedyś płakać, że mało zarabiacie na poczatku kariery. Kij wam w oko łachudry!

  • 6 3

 • Ooo bedzie okazja porozmawiac z lekarzem w cztery oczy, a nie tylko online

  • 6 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.