stat
Impreza już się odbyła

ProtoNova

 • piątek, 16 lutego,
  godz. 23:00
 • Protokultura
  Gdańsk, Niterów 29B (Teren Stoczni Gdańskiej)  mapa
 • 10 - 15

Oramics w Ziemi

lis 16

piątek, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
bilety 45-55 zł
Kup bilet
ProtoNova - pierwsza edycja Cyklu imprez muzyki nowej.

Zapraszamy na niesamowita podróż przez najnowsze gatunki muzyki. W podróż zabiorą Was czołowi dj'e, producenci i vj'e. W trakcie doświadczycie niespotykanych doznań wizualnych jak i dźwiękowych. Będziecie mogli usłyszeć takie rodzaje jak IDM , Future Garage , Glich Hop, Jazzy Breaks czy Bass. A w podróż zabiorą Was:

Hatti Vatti (MOST, ROHS!, U Know Me):
Pochodzący z Trójmiasta producent deepowej elektroniki, związany z wytwórniami MOST, ROHS! oraz U Know Me. Ma na swoim koncie prawie 20 winylowych wydawnictw. Regularnie grywa w klubach od Islandii po Japonię, jego numery remixowali choćby legendarny Andy Stott czy ASC, a w setach grali Ryan Elliott i Mike Schommer z DeepChord. W swoich mocno basowych setach łączy fascynację brzmieniem dubtechno z motoryką d'n'b.

Dia (Independent):
Gwałtowna reakcja z Drum&Bassem w roku 1999 sprawiła, że to małoletnie dziewczęcie spędzało cały wolny czas z muzyką. Nie oszczędzała się w praktyce i szybko wykrystalizowała się Dia. Jej wielokierunkowość najpierw znalazła odbicie w różnorodności podgatunków D&B : atmospheric, darkside, jungle, hardstep, wiele doboci. Nie myślcie,że Dia grała to wszystko w jednym secie, nie- nie, tworzyła miksy przemyślane, spójne, zależne od okoliczności, miejsca, ludzi, nastroju. W tych czasach supportowała wielu ważnych dla niej artystów: Bukema, Adama F, Eda Rusha, Johna B, E-Z Rollers, BSE z jednej strony, a z drugiej Jimiego Tenora, Up,Bustle&Out, Jazzanove i wiele świetnych koncertów. Z czasem, kiedy drumandbass zamienił się w muzyczny Ganges, gdzie by wyłowić coś wartościowego należało nurkować pośród łajna i trupów, Dia postanowiła opuścić ten nurt. Owszem zatrzymała swoją kolekcję klasyków, które gra z chęcią, ale ten obszar pozostał zamknięty. Skupiła się głównie na pochodnych jazzu- Ninja Tune, wszelkie eksperymenty, dźwięki akustyczne, analogowe, naturalne, zaledwie wspierane elektroniką. Dalej pochłonął ją ogrom i rozmaitość starej polskiej sceny Polish Jazz. I tak pewnie skończyłaby się ta historia, gdyby nie dubstep, który zwyczajnie wkradł się w nią. Próbowała go ignorować, opierała się, ale dawne instynkty okazały się silniejsze i Dia dała za wygraną- zaczęła grać. W dubstepie było prawie wszystko czego szukała. Tripowe tempo, mrok i potężne basy zawładnęły nią, energia powalała. Grając ze Skreamem,Bengą,Emalkay'em, Reso, jednocześnie starała się być inna od nich- nie grać wohbble i nawet w najbardziej gorących momentach wplatać siebie. Ciągle wierzy,że granie dla innych to dzielenie się.

Snake (No Duck Crew):
Dj, organizator eventów, promotor muzyczny. Dj'ską przygodę zaczął w połowie lat 90. Założyciel Eastern Front SoundNOsystem, Om Narayana Sounds, współtwórca kolektywu NoDuckCREW skupiającego dj'ów, vj'ów oraz producentów eventów. Przez szereg lat związany z Kolonią Artystów (Młode miasto), mieszczącą się na terenie Stoczni Gdańskiej.

Dj Snake charakteryzuje się szerokim spektrum muzycznym. Swobodnie porusza się w wielu różnych gatunkach muzycznych poczynając od elektroniki (idm), digital dub, dub techno poprzez dark psychedelic trance, jungle, ragga jungle, drum'n'bass, jump up, nu school breakbeat aż po grime, dubstep, filthstep i future garage.

Jego "konikiem" jest nowoczesna muzyka zawierająca elementy hinduskiej i azjatyckiej muzyki etnicznej prezentowana na imprezach pod szyldem Om Narayana Sounds. Występował z wieloma wykonawcami, gościł w wielu klubach, imprezach open air na terenie Polski jak i za granicą.

Bladzinsky (Medulla Oblongata):
Artysta, muzyk, menadżer klubu Protokultura, od 10 lat turntablista przechodzący pomiędzy wieloma gatunkami muzyki elektronicznej. Od 3 lat DJ w Medulla Oblongata grający psychedelic chillout, psybient, downtempo w połączeniu z glitch, idm i breakbeat. W ostatnim roku również mogliśmy usłyszeć od niego szybsze odmiany psychedelicznego transu jak i techno. Jego szeroka gama muzyki w setach pokazuje brak granic w rzeczywistości które wykorzystuje aby zabrać w podróż do innych światów.

Rybskie (Interference Visual Crew):
Gdański twórca wizualny, vj, rezydent klubu Sfinks700, zwycięzca konkursu VJ Battle w 2016 roku. Ma na swoim koncie liczne występy w kraju oraz debiut za granicą. Jest członkiem Interference Visual Crew.

23.00-00.30 DIA - Jazzy Break Set
00.30-02.00 Hatti Vatti - Future Bass Set
02.00-03.30 Snake - IDM Glich Hop Set
03.30-05.00 Bladzinsky - Psychedelic Glich Hop Set

Visual: Rybskie

Start:23:00 Wjazd: lista FB - 10PLN, pozostali - 15PLN
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • rock , muzyka alternatywna
  lis 15
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Smolik / Kev Fox
 • pop , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  lis 15
  czwartek, g. 21:00
  Sopot, Spatif
  Tranquilizer

Najpopularniejsze imprezy

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni