stat
Impreza odwołana

Promocja oficerska bosmana Siei

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na uroczystość nadania pierwszego stopnia oficerskiego bosmanowi Ignacemu Siei. W czasie uroczystości odbędzie się również seminarium poświęcone Jego osobie oraz historii nurkowania w polskiej Marynarce Wojennej. Ceremonia będzie miała charakter otwarty.

Bosman Ignacy Sieja był pierwszym instruktorem w polskiej szkole nurków klasycznych, która swą działalność rozpoczęła w 1921 roku. Wcześniej przez sześć lat służył w charakterze nurka w marynarce Austro-Węgierskiej. Dzieje bosmana są okazją do szerszego zaprezentowania historii polskiej Marynarki Wojennej na przestrzeni ponad stu lat jej istnienia.

Do udziału w seminarium zaprosiliśmy osoby, które łączy zamiłowanie do historii i teraźniejszości nurkowania Prelekcje poprowadzą między innymi dyrektor Muzeum Nurkowania pani Karina Kowalska oraz Komendant OSNiP WP kmdr por. Robert Szymaniuk. Współorganizatorem uroczystości oraz seminarium jest Wojewódzki Sztab Wojskowy w Gdańsku oraz Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • uroczystość oficjalna , degustacja
    kwi 1-11
    g. 12:00
    Gdańsk, Restauracja Przepis na
    CATERING Wielkanocny