stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Projekt Manhattan - Festiwal Duszy i Ciała

Niewielu wie, że popularny muzyk pośród wielu wcieleń posiada wcielenie tybetańskiego mnicha. Tymon Tymański poprowadzi i nauczy Was pozycji medytacyjnych - siedzenia w pozycji Zen Soto. Joginka Greta Grygorowicz zaś nauczy was oddechu jogina - pranayamy. Wszystko to w towarzystwie muzyki duszy- dźwięku tybetańskich mis Magdaleny Pfeifer. Wybierałeś się do Tybetu? Zostań w Gdańsku, Tybet przyleci do Ciebie w czwartek!

8 lipca - 31 sierpnia 2021

Gdynia,
bilety 30 zł
wrz 7-8

wtorek - środa, godz. 17:00 - 20:00

bilety 500 zł
9 lipca

Muzyka Duszy czyli Misy tybetańskie i gongi oraz śpiew intuicyjny, który poprowadzi Magdalena Pfeifer. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie - relaks z dźwiękiem mis tybetańskich, gongów i śpiewu intuicyjnego, który nabierze charakteru koncertu ponad dachami miasta. Będzie to koncert medytacyjny, który wypełni ciało słuchaczy spokojem i relaksem.

16 lipca

Tymon Tymański poprowadzi naukę Qigongu Ośmiu Kawałków Brokatu. Qi Gong to forma starożytnej chińskiej gimnastyki energetycznej, będącej zarazem medytacją w ruchu. Qi oznacza "energię życiową, oddech, ducha" i przypomina hinduski koncept "prany", związany z jogą. "Gong" oznacza "kultywację, pielęgnację, trening, pracę". Zatem Qi Gong oznacza "kultywację energii życiowej".

Regularna praktyka Qigongu wydłuża życie, zapewnia zdrowie, podnosi sprawność fizyczną oraz wzmacnia intuicję. Systematyczne ćwiczenie czyni ciało sprawnym i elastycznym, obniża ciśnienie, zwalcza bezsenność, uspokaja emocje, redukuje depresję i poczucie niepokoju, poprawia kognitywne i immunologiczne zdolności organizmu, łagodzi stany zapalne, zwiększa gęstość kości, przynosi ulgę w przypadkach artretyzmu, wzmacnia mięśnie, ścięgna, więzadła i powięzie, poprawia krążenie krwi i limfy oraz dodaje energii.

23 lipca

8 gałęzi jogi, czyli joga jako styl życia - zajęcia poprowadzi Greta Grygorowicz, która tak opisuje swoje życie w jogicznym świecie. Po dwóch latach nauki klasycznych asan i pranayamy, zdecydowałam się zgłębić inne odmiany jogi m.in. jogę iyengara, jogę klasyczną, aerial, yin oraz vinyasę i wówczas pasja przerodziła się w powołanie. Podjęłam decyzję o zostaniu nauczycielką jogi, szkoląc się w dwóch szkołach: International Integral Yoga Institute oraz Spirit Sadhana School of Yoga. Joga to dla mnie holistyczna terapia ciała i umysłu. Podczas moich zajęć skupiam się nie tylko na poprawności wykonywanych asan, ale także na nauce technik oddechowych i relaksacyjnych.

30 lipca
Seans muzyki relaksacyjnej w formie koncertu. Połączenie tradycji mis tybetańskich i gongów z przestrzenną, ambientową gitarą elektryczną w wykonaniu duetu Andrzej Kędzierski i Stachu Buła. Nietuzinkowe zestawienie instrumentów zapewni niezapomniane doznania. Przyjdź i zaczerpnij relaksu w centrum Wrzeszcza.

Stachu Buła - twórca spotkań relaksacyjnych pt. "Wszystko będzie powiedziane Dźwiękiem". Ilustrator muzyczny bajek i słuchowiska w języku kaszubskim "Zaklęta Królewianka". Łączy antyczne, pierwotne brzmienia z nowymi inspiracjami.
Andrzej Kędzierski - Wokalista, gitarzysta, producent muzyczny, realizator dźwięku, twórca muzyki ilustracyjnej. Twórca zespołów Psychopill, Jak Zwał Tak Zwał. Autor i realizator warsztatów improwizacji muzycznej oraz realizacji dźwięku.

Stachu Buła - misy i gongi tybetańskie
Andrzej Kędzierski - gitara elektryczna, looper

6 sierpnia
Jogiczny oddech - pranayama. Zajęcia rozpoczną się od pracy nad podstawowymi technikami oddechowymi, dzięki którym uczymy się oddychać głęboko jak noworodki. Następnie oświęcimy godzinę na praktykę jogi z Gretą Grygorowicz, która tak opisuje swoje życie w jogicznym świecie. Po dwóch latach nauki klasycznych asan i pranayamy, zdecydowałam się zgłębić inne odmiany jogi m.in. jogę iyengara, jogę klasyczną, aerial, yin oraz vinyasę i wówczas pasja przerodziła się w powołanie. Podjęłam decyzję o zostaniu nauczycielką jogi, szkoląc się w dwóch szkołach: International Integral Yoga Institute oraz Spirit Sadhana School of Yoga. Joga to dla mnie holistyczna terapia ciała i umysłu. Podczas moich zajęć skupiam się nie tylko na poprawności wykonywanych asan, ale także na nauce technik oddechowych i relaksacyjnych.

13 sierpnia
Muzyka Duszy czyli Misy tybetańskie i gongi oraz śpiew intuicyjny, który poprowadzi Magdalena Pfeifer.
Zapraszamy na drugie spotkanie z Magdaleną Pfeifer- relaks z dźwiękiem mis tybetańskich, gongów i śpiewu intuicyjnego, który nabierze charakteru koncertu ponad dachami miasta. Będzie to koncert medytacyjny, który wypełni ciało słuchaczy spokojem i relaksem.

20 sierpnia
Joga powięziowa czyli Yin Joga
Trzecie spotkanie z joginką Gretą Grygorowicz która tak opisuje swoje życie w jogicznym
świecie: Po dwóch latach nauki klasycznych asan i pranayamy, zdecydowałam się zgłębić inne odmiany jogi m.in. jogę iyengara, jogę klasyczną, aerial, yin oraz vinyasę i wówczas pasja przerodziła się w powołanie. Podjęłam decyzję o zostaniu nauczycielką jogi, szkoląc się w dwóch szkołach: International Integral Yoga Institute oraz Spirit Sadhana School of Yoga. Joga to dla mnie holistyczna terapia ciała i umysłu. Podczas moich zajęć skupiam się nie tylko na poprawności wykonywanych asan, ale także na nauce technik oddechowych i relaksacyjnych.

27 sierpnia
Joga na zdrowy kręgosłup - czwarte spotkanie z Gretą Grygorowicz, która zaprezentuje praktyczne zastosowania jogi odwołującej się do wręcz rehabilitacyjnego charakteru ćwiczeń.

Po dwóch latach nauki klasycznych asan i pranayamy, zdecydowałam się zgłębić inne odmiany jogi m.in. jogę iyengara, jogę klasyczną, aerial, yin oraz vinyasę i wówczas pasja przerodziła się w powołanie. Podjęłam decyzję o zostaniu nauczycielką jogi, szkoląc się w dwóch szkołach: International Integral Yoga Institute oraz Spirit Sadhana School of Yoga. Joga to dla mnie holistyczna terapia ciała i umysłu. Podczas moich zajęć skupiam się nie tylko na poprawności wykonywanych asan, ale także na nauce technik oddechowych i relaksacyjnych.

Wstęp wolny (zabierzcie maty/koce/poduszki) - organizator zastrzega prawo ograniczenia liczby uczestników zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

3 września
Muzyka Duszy czyli Misy tybetańskie i gongi oraz śpiew intuicyjny, który poprowadzi Magdalena Pfeifer. Zapraszamy na trzecie spotkanie z Magdaleną Pfeifer- relaks z dźwiękiem mis tybetańskich, gongów i śpiewu intuicyjnego, który nabierze charakteru koncertu ponad dachami miasta. Będzie to koncert relaksacyjny, który wypełni ciało słuchaczy spokojem i relaksem.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak, Gdańska Szkoła Artystyczna
Patronat honorowy: Marszałka Województwa, Prezydenta Miasta Gdańska
Partnerzy: GCH Manhattan, Niebo Bistro & Bar

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.