Impreza już się odbyła

Projekt KZO III - Lista konkursów (6 opinii)

cze 26

sobota, godz. 20:00 - 22:00

bilety 99-249 zł
Bilety wyprzedane
cze'22 10

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 190 - 590 zł
Ruszyła III edycja Projektu KZO z pulą nagród wynoszącą prawie 10 tys. złotych .

PROJEKT KZO to cykl ogólnopolskich konkursów twórczych (m.in. literackich, plastycznych czy fotograficznych), którego ideą przewodnią jest aktywizacja środowisk twórczych w kraju, ale także - z racji tego, iż organizatorem akcji jest pismo literackie - kreowanie mody na literaturę.

Finałem Projektu KZO jest trzydniowa sesja imprez kulturalnych: koncertów, paneli dyskusyjnych i spotkań literackich, zbiegająca się zawsze z wydaniem kolejnego numeru pisma literackiego KORESPONDENCJA Z OJCEM.

III finał Projektu KZO odbędzie się w dniach 23-25 września br. w Spółdzielni Literackiej w Sopocie, przy ul. Jana Kazimierza 2.


L I S T A     K O N K U R S Ó W :


1. STYPENDIUM ARTYSTYCZNE W KOTŁOWNI

W ramach III edycji Projektu KZO redakcja kwartalnika "Korespondencja z ojcem" zaprasza malarzy (bez względu na płeć, dokonania artystyczne i wiek*) do składania aplikacji na tygodniowe stypendium artystyczne w kotłowni. Stypendium za cały okres pobytu wynosi 2100 złotych. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 sierpnia 2010 roku.

Okres stypendium trwa tydzień - od 9 do 16 września (do ustalenia) 2010 r. W tym czasie stypendysta zostaje zamknięty w kotłowni Spółdzielni Literackiej w Sopocie, gdzie przez 7 kolejnych dni maluje obraz, który następnie zostanie zaprezentowany w trakcie finału III edycji Projektu KZO i ostatecznie wystawiony na sprzedaż. Pieniądze ze sprzedaży obrazu zostaną przeznaczone na sfinansowanie druku kolejnego numeru pisma "Korespondencja z ojcem".

Szczegóły i zasady na stronie: Stypendium artystyczne w kotłowni.


2. KONKURS NA OPOWIADANIE

Tematyka opowiadania dowolna. Na teksty w języku polskim (oryginalne, wcześniej nie publikowane w prasie papierowej, o objętości do 20 000 znaków ze spacjami) czekamy do 31 sierpnia 2010. Opowiadania proszę wysyłać na adres korespondencja@korespondencjazojcem.pl. Nagroda w konkursie wynosi 3000 złotych.

W tytule maila prosimy wpisać "Konkurs na opowiadanie". Prosimy także o zapisywanie tekstów w plikach wordowskich (preferujemy starsze wersje pakietu Office - 98, 2000 lub 2003). Dopuszczalne są również pliki z rozszerzeniem .txt i .rtf.

Szczegóły na stronie: Konkurs na opowiadanie.


3. KONKURS NA REPORTAŻ FILMOWY

Tematyka, konwencja i technika reportażu filmowego pozostają dowolne. Nagroda w konkursie wynosi 2000 złotych.

Długość materiału filmowego nie powinna przekraczać 20 minut. Plik z filmem (w formacie .avi, .mpeg, .mpg lub .mp4) prosimy nagrać na płytę CD lub DVD i do dnia 31 sierpnia 2010 (liczy się data stempla pocztowego) kopertę z płytą, opatrzoną dopiskiem "Konkurs na reportaż filmowy", nadesłać na adres:

Spółdzielnia Literacka
ul. Króla Jana Kazimierza 2
81-742 Sopot

Szczegóły na stronie: Konkurs na reportaż filmowy.


4. KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTANIE

Plakat może być wykonany ręcznie lub cyfrowo (jeśli cyfrowo - plakat powinien zostać wydrukowany na papierze min. 160 gr/cm3); technika pozostaje dowolna. Minimalny format plakatu to A2. Nagroda w konkursie wynosi 2000 złotych.

Prace konkursowe, opatrzone dopiskiem "Konkurs na plakat", prosimy wysłać do 31 sierpnia 2010 r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres siedziby redakcji pisma:

Spółdzielnia Literacka
ul. Jana Kazimierza 2
81-742 SOPOT

Szczegóły na stronie: Konkurs na plakat promujący czytanie.


5. KONKURS NA SZALIK

Szalik musi być wykonany własnoręcznie; technika pozostaje dowolna. Najciekawsze zostaną wystawione na sprzedaż, a dochód z nich przekazany będzie na sfinansowanie druku 18. numeru pisma "Korespondencja z ojcem". Autor/autorka najciekawszego szalika otrzyma nowiutki fotel bujany. Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2010 roku.

Szaliki prosimy wysyłać lub dostarczyć osobiście na adres siedziby redakcji pisma (paczkę z szalikiem należy opatrzyć dopiskiem "Konkurs na szalik"):

Spółdzielnia Literacka
ul. Jana Kazimierza 2
81-742 SOPOT

Szczegóły na stronie: Konkurs na szalik.

Opinie (6) 3 zablokowane

 • (2)

  co za durne nagrody. kółko wzajemnej adoracji

  • 8 11

  • co jest durnego w dwóch tysiącach złotych?

   • 4 0

  • fotel bujany

   to zupełnie fajna nagroda

   • 3 0

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.