• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Projekcja filmu Portrecista (reż. Ireneusz Dobrowolski) i spotkanie z Anną Dobrowolską

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na projekcję filmu pt. Portrecista (reż. Ireneusz Dobrowolski) i spotkanie z Anną Dobrowolską, autorką książki pt. Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego. Po seansie rozmowę z pisarką poprowadzi dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

kwi 17

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 28,90 zł
przedsprzedaż 18,90 - 26,90 zł
Film Portrecista to przejmujące wspomnienia utalentowanego fotografa, którego wojenne realia zmusiły do zmierzenia się z niewyobrażalnym ogromem ludzkiego cierpienia w Auschwitz. Wstrząsającą narrację filmową uzupełniono materiałami ikonograficznymi i archiwalnymi.

Książka Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego jest wielowymiarowym zapisem przeżyć wrażliwej, wybitnej jednostki, która mierzy się z tragedią Holokaustu. Czytelnik poznaje szczegóły obozowej codzienności, w tym postacie oprawców i ofiar.

Anna Dobrowolska od 2002 r. zajmuje się zawodowo publicystyką i produkcją filmową. W swoim dorobku ma m.in. dzieła fabularne, dokumentalne, musicale czy programy telewizyjne. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym, który będzie opowieścią o życiu Wilhelma Brassego.

31 stycznia 2023 r. o godz. 17:00
Sala kinowa MIIWŚ (poziom 3)
Wstęp wolny!

Opinie