• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Chopin nad wodami Motławy

Prof.Katarzyna Popowa- Zydroń - F. Chopin - Nocturny, Festiwal Chillout Classic

Na zakończenie  Festiwalu Chillout Classic wystąpi znamienita polska artystka, legenda polskiej pianistki Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń z unikatowym recitalem. Unikatowym ponieważ artystka zagra tylko Nokturny F. Chopina na specjalnie sprowadzonym, koncertowym fortepianie firmy Yamaha

maj 13

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 26 zł
Kup bilet

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
Nokturny F. Chopina to kwintesencja nocnej, romantycznej muzyki, gdzie cisza, pauza, czas odgrywa ogromną rolę. Te wybitne dzieła Chopina idealnie wpiszą się w obchody 200. rocznicy powstania Ballad i romansów A. Mickiewicza, czyli początków romantyzmu w Polsce oraz podkreślą główną idę festiwalu, którego mottem jest cytat francuskiego poety Paula Claudela
 
" Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
 
Wydarzenie będzie tym bardziej niepowtarzalne i wyjątkowe ponieważ publiczność będzie słuchać muzyki w możliwie najbardziej relaksacyjnej pozycji, na leżakach i przy zgaszonym świetle.

 
 
bilety w cenie 80 zł dostępne na
 
https://www.ChilloutClassic.com
 
(dzieci do lat 10 bezpłatnie, 10-18 lat 40 zł)
 
Katarzyna Popowa-Zydroń to wybitna pianistka i pedagog, przewodnicząca jury XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W 1975 roku sama była półfinalistką tego konkursu, a decyzję ówczesnego jury o niezakwalifikowaniu jej do finału Piotr Wierzbicki skomentował tak: ''Oto do finału Konkursu Chopinowskiego nie weszła Popowa-Zydroń, która była jedyną wśród Polek inteligentną, myślącą pianistką, grającą nie tylko pod dyktando pedagogów''. W kolejnych latach krytycy muzyczni zwracali uwagę m.in. na jej głębokie przeżywanie liryki i tragicznych nastrojów muzyki Fryderyka Chopina, nieprzeciętną dbałość o dźwięk, uzyskiwanie wielobarwnych brzmień, maestrię techniczną, muzykalność i nieprzeciętną indywidualność jej interpretacji.
 
Wybitna polska pianistka bułgarskiego pochodzenia bułgarskiego studia w zakresie gry na fortepianie ukończyła z wyróżnieniem w 1973 roku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku. Studia podyplomowe odbyła w Hochschule für Musik und darsteilende Kunst we Wiedniu, w klasie prof. Alexandra Jennera. Oprócz tego uczestniczyła w kursach mistrzowskich Susanne Rocha, Dietera Zechlina, i Georgy Seboka. Koncertuje w Polsce i za granicą. Jej repertuar obejmuje dzieła od baroku po muzykę współczesną, jednak szczególne miejsce w nim zajmują kompozycje Ludwiga van Beethovena, Franciszka Schuberta, Roberta Schumanna, Fryderyka Chopina, Claudea Debussyego, Beli Bartoka i przede wszystkim Wolfganga Amadeusza Mozarta. Udziałem Katarzyny Popowej-Zydroń od dawna są również prawykonania polskiej muzyki współczesnej. Pianistka często grywa w duetach fortepianowych, zespołach duetowych z towarzyszeniem skrzypiec, wiolonczeli lub fletu; w triach, kwintetach oraz we współpracy w wieloma wokalistami. Nagrywa dla firmy CD Accord oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W roku 1996 Katarzyna Popowa-Zydroń założyła wraz z kolegami - muzykami Gdańskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki, które organizuje znane ze swego wysokiego poziomu koncerty kameralne oraz Międzynarodowy Festival Musica nos unit". 
 
Głównym nurtem działalności artystycznej Katarzyny Popowej-Zydroń jest pedagogika fortepianowa. Obecnie jest ona profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 
 
Prowadzi utalentowanych uczniów w średnich szkołach muzycznych w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim, jest zapraszana do prowadzenia kursów mistrzowskich w Polsce, Francji, Niemczech, Irlandii, Bułgarii, Japonii, Chinach, Wietnamu, USA, Izraelu i innych krajach, seminariów dla nauczycieli fortepianu oraz lekcji otwartych i konsultacji. Współpracuje z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Często zasiada w jury konkursów krajowych i zagranicznych. Jej uczniowie zdobywają czołowe miejsca na konkursach pianistycznych, prowadzą ożywioną działalność koncertową, a niektórzy z nich z powodzeniem zajmują się pedagogiką. Do uczniów należą m. in. wybitny kameralista i adiunkt Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Piotr Kępiński, Julia Stetkiewicz i Katarzyna Borek, uczestniczki polskiej ekipy na Konkursie Chopinowskim w 2000 r, znany jazzman Krzysztof Herdzin, laureatka Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach w 2003 roku Karolina Nadolska oraz Rafał Blechacz, który w październiku 2005 roku bezapelacyjnie zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Główni darczyńcy festiwalu:
Yamaha, Nord-Piano Salon pianin i fortepianów Tomasz Walczak,
Mielnik, Limoncello, MadoMedia
Patronat medialny Radio Gdańsk
 
 

Opinie