• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pride Month w Kameralnym

Dnia 22 czerwca świętujemy PRIDE MONTH w Kinie Kameralnym Cafe.

24 września - 2 października 2022, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 10 - 15 zł
Kup bilet

23 czerwca - 2 października 2022, godz. 16:00

bilety 22 zł
22.06.2022 (środa)
Repertuar:


16:00 "Dziewczyny" - pokaz przedpremierowy
produkcja: Finlandia
gatunek: dramat

O filmie:
Najlepsze przyjaciółki, Mimmi i Rönkkö, znajdujące się w tym specyficznym momencie życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, pracują po szkole w sklepie ze smoothies, dzieląc się doświadczeniami, związanymi z miłością i seksem. Pierwsza zakochuje się w neurotycznej łyżwiarce figurowej Emmie, trzymając się jednocześnie na dystans, druga zaś poszukuje na razie bezskutecznie erotycznej przyjemności. W miarę jak Mimmi usiłuje otworzyć się na bliskość, a Rönkkö zdobyć na więcej spontaniczności, w każdy piątek dziewczyny zdają sobie szczere relacje z własnych postępów.
 Bilety: https://biletyna.pl/film/GIRL-PICTURE

18:00 "Ognisty ptak" - pokaz specjalny
produkcja: Wielka Brytania, Estonia
gatunek: dramat, romans, biograficzny

O filmie:
Ognisty ptak to oparta na faktach, pełna pasji historia miłosna, której akcja rozgrywa się w bazie sił powietrznych w okupowanej Estonii pod koniec lat 70. Sergiej - młody żołnierz, który marzy o zostaniu aktorem w Moskwie, odlicza dni do końca służby wojskowej. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje Romana - charyzmatycznego pilota myśliwca, który został niedawno przydzielony do jego jednostki. Gdy ich przyjaźń przeradza się w miłość, mężczyźni ryzykują swoją wolność i życie, aby być razem w wszechwidzącym reżimie komunistycznym.
 Bilety: https://biletyna.pl/film/Ognisty-Ptak

20:00 "Happy Together"
reżyseria: Wong Kar Wai
produkcja: Hongkong / Japonia / Korea Południowa
gatunek: dramat, komedia, romans

O filmie:
Ho Po-Wing i Lai Yiu-Fai wyjeżdżają do Buenos Aires, by tchnąć nowe życie w swój niespokojny związek. Kochanków łączy więź mocna i destrukcyjna zarazem, emocji nie sposób pozostawić za sobą na drugim kontynencie. Pod deszczowymi chmurami i w palącym słońcu Argentyny, w pełnych napięcia rytmach tanga, mężczyźni odnajdą się i zagubią po raz kolejny.

Mistrzowski melodramat z największymi gwiazdami hongkońskiego kina Leslie Cheungiem i Tonym Leungiem. Choć kamera Christophera Doylea łapie w obiektyw znacznie więcej przestrzeni niż zwykle, uczuciowa pułapka, w jakiej tkwią bohaterowie, pozostaje źródłem bólu, z którego nie potrafią zrezygnować. Jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych w dziejach kina i jedna z najważniejszych fabuł dla społeczności LGBTIQ w Hongkongu.

Opinie

 • folk / reggae / world , spektakl dramatyczny , projekcje filmowe , festiwal sztuki , warsztaty
  wrz 16-7.10

  Gdańsk
  InlanDimensions 2022