• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Premiera filmu "Pan Hanoi" i spotkanie z bohaterem i twórcami (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

13 października o godz. 17:00 w sali multimedialnej ECSu będzie miała miejsce premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego osadzonego w Gdańsku Wrzeszczu - "Pan Hanoi" w reż. Wojtka Godka. Film opowiada o wietnamskim imigrancie, który prowadzi swój malutki bar na rynku we Wrzeszczu. W ramach premiery odbędzie się spotkanie z twórcami i bohaterem filmu.

Skąd pomysł na film?
Bar Hanoi stanowi część wrzeszczańskiego krajobrazu od lat jednak do nakręcenia dokumentu autorów zainspirowała akcja pomocy panu Chinhowi zorganizowana przez facebookową grupę Gdzie Zjeść w Trójmieście.

Film powstał w ramach Stypendium Kulturalnego w ramach środków Miasta Gdańska.

Dlaczego warto obejrzeć?
PAN HANOI
to dokument krótkometrażowy napakowany wręcz ciekawymi informacjami. Dowiemy się jak wyglądała Wojna wietnamska z perspektywy mieszkańca Północnego Wietnamu - wpierw ucznia i studenta, potem żołnierza. Zobaczymy zdjęcia z Gdańska z przełomu wieków, usłyszymy wzruszającą historię człowieka, który stawił czoła niepełnosprawności.

Film jest aktualny także ze względu obecne wydarzenia geopolityczne postać bohatera - weterana wojennego. Jest dowodem na to, jak solidarni potrafią być mieszkańcy Trójmiasta oraz wskazówką, że tu można zbudować nowe życie.

Rafał Wojczal - producent i operator z 10-letnim stażem, fotoreporter, laureat Yachów, laureat Gdańsk Press Photo, trzykrotnie nominowany do Grand Press Photo, wielokrotny beneficjent stypendiów kulturalnych Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego, juror All About Freedom Festival, z Miastem Gdańsk współpracuje od wielu lat na polach kreatywnych, wraz z pozostałymi członkami zespołu muzycznego Trupa Trupa tworzy pozytywny wizerunek Miasta na arenie międzynarodowej.

Wojtek Godek - absolwent Brighton Film School (obecnie Screen and Film School), producent i reżyser, laureat nagrody TTA 2018. Swoją przygodę ze sztuką zaczął w latach '80 w Teatrze Wybrzeże, występując w spektaklu "Stąd do Ameryki" autorstwa Władysława Zawistowskiego. Występował w teatrze, teatrze telewizji, filmach i serialach. Obecnie zajmuje się tworzeniem nowych mediów.

Twórcy wspólnie od 9 lat tworzą filmy opowiadające o historii Gdańska, które można zobaczyć na wystawach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Film

    Chciałam zakupić darmowy bilet,a tu wyskakuje brak biletów.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.