• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Dzień Dziecka na Grodzisku

Powitanie wiosny na Grodzisku w Sopocie

Tegoroczne "Powitanie Wiosny" na Grodzisku w Sopocie odbędzie się w sobotę 25 marca. Kulminacyjnym punktem programu będzie spalenie marzanny (o godzinie 14:30), ale atrakcje zaczną się już w południe.

Dla dzieci przewidziano warsztaty z wykonywania laleczek Pani Zimy lub Pani Wiosny - do wyboru. Przy czym laleczki Pani Zimy zgodnie z tradycją powinny zostać spalone razem z dużą kukłą marzanny. Przez półtorej godziny będzie można uczestniczyć w przygotowywaniu dużej rytualnej kukły.

Wykonają ją pracownicy Grodziska w Sopocie i zarazem rekonstruktorzy historyczni przy udziale uczestników wydarzenia. Czas oczekiwania na powitanie wiosny upłynie w biesiadnym nastroju przy ognisku. Organizatorzy nie zapewniają jedzenia, ale każdy uczestnik wydarzenia może przynieść własny prowiant, na przykład kiełbaski do upieczenia (albo coś równie smacznego i wegetariańskiego).

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępne będzie również obozowisko z epoki kamienia. Tam odbędą się warsztaty i pokazy dotyczące trudnej sztuki przetrwania w czasach prehistorycznych.

Program "Powitania Wiosny" na Grodzisku w Sopocie
12:00-15:00 Pokazy i warsztaty w obozowisku z epoki kamienia
12:00-14:15 Ognisko na grodzisku
13:00-14:30 Przygotowanie marzanny
13:00-14:30 Warsztaty dla dzieci - wykonywanie laleczek Pani Zimy i Pani Wiosny
14:30 Spalenie marzanny w ognisku i symboliczne przegonienie zimy

Opinie