Impreza już się odbyła

Posadź z nami drzewo

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00-15.00 zapraszamy do wspólnego sadzenia lasu komunalnego w Pasie Nadmorskim, na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej, w okolicy Parku im. Ronalda Regana. Do sadzenia wykorzystanych zostanie 2500 sadzonek trzech gatunków drzew.

cze 27

niedziela, godz. 12:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

15 lipca - 22 sierpnia 2021

bilety 79 - 149 zł
Kup bilet
Na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej tuż przy ciągu pieszo-rowerowym odnotowano znaczne zniszczenia drzewostanu spowodowane ubiegłorocznymi wichurami. Skutki te rekompensujemy poprzez nasadzenia uzupełniające. Pośród 2,5 tysiąca drzew znalazły się przede wszystkim trzy letnie dęby oraz dwu letnie lipy i jawory mierzące 0,8 metra wysokości. Wybór gatunków przygotowanych do zalesienia nie jest przypadkowy. Wynika bowiem z obecnych warunków siedliskowych oraz gwarantuje uzyskanie w perspektywie wieloletniej pożądanego, pięknego i długowiecznego lasu dla przyszłych pokoleń. Do wspólnego sadzenia zapraszamy wszystkich chętnych. Z doświadczenia wiemy, że Gdańszczanie z przyjemnością angażują się w tego typu przedsięwzięcia - mówi Ewelina Latoszewska, Kierownik Działu Utrzymania Zieleni. W 2017 roku zorganizowaliśmy dwie akcje sadzenia drzew na terenie lasów komunalnych w okolicy ulicy Arciszewskiego i w lesie komunalnym sąsiadującym z Parkiem im. Ronalda Regana. W każdej z nich uczestniczyło około stu osób. Rodzice z dziećmi z zaciekawieniem słuchały opowiadań leśników o fundamentalnym znaczeniu lasu, zagadnieniu retencji oraz instruktażu właściwego sadzenia drzewek - dodaje Latoszewska.

Do dziś otrzymujemy sygnały od uczestników akcji o aktualnym stanie młodych drzew posadzonych w ubiegłym roku, przesyłają nam zdjęcia i krótkie wiadomości. To pozwala wierzyć, że takie lekcje w terenie są ciekawe i potrzebne. Budują poczucie współodpowiedzialności za środowisko, przy czym poza wygodnym strojem nie wymagają od uczestników żadnych nakładów finansowych ani organizacyjnych. Sadzonki, narzędzia, rękawice oraz fachową pomoc zapewnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Potrzebne są wyłącznie chętne do pracy ręce. Warto spędzić czas na łonie natury i mieć swój osobisty udział w zazielenianiu Gdańska.

Zapraszamy Wszystkich mieszkańców Gdańska na fantastyczną lekcję przyrody w pięknych okolicznościach Pasa Nadmorskiego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.