• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Popsysze oraz nuk!

Już 23 czerwca w gdańskim klubie Ziemia wystąpią dwie kapele z różnych pomorzy prezentujące odmienne spojrzenia na gitarową alternatywę. Zapraszamy do sprawdzenia co mają do zaproponowania obserwatorzy żurawi stoczniowych z innych miast!

Popsysze nowa płyta "Emisja"
"Emisja" muzycznie stanowi rozwinięcie formuły, zapoczątkowanej przez zespół na ich poprzednim albumie ("Kopalino"). Tym razem muzycy Popsysze poszli jeszcze dalej, pozwalając sobie na eksperyment przy użyciu elektroniki w większym niż dotychczas stopniu, poszerzyli także swoje instrumentarium o liczne perkusjonalia, wzbogacając w ten sposób dotychczasowe brzmienie. Całość została nagrana na tzw. setkę, dobrze oddając ducha i emocje towarzyszące tej muzyce. Podczas sesji, w jednym z utworów pojawił się gościnnie Piotr Czerski (Towary Zastępcze, Morze). Rejestracji dokonano w studiu MASSKA, należącego do Grzegorza Skawińskiego. Realizatorem nagrań był Michał Mielnik, natomiast miksem i masteringiem zajął się Michał Kupicz. Dzięki temu zespół uzyskał charakterystyczną dla siebie "lekkość" grania, kontrastującą z dość mroczną aurą, dodatkowo wzmacnianą tekstami, budującymi narrację ostatniej płyty, a poruszającymi skądinąd bardzo ważne zagadnienia. Pojawia się wiele pytań o wyzwania przed jakimi stoi nasza planeta, potencjalne scenariusze, które stają się coraz bardziej realne. Inspiracją do powstania tego materiału stał się film "Można Panikować", gdzie profesor Szymon Malinowski opowiada o aktualnym stanie planety oraz snuje raczej ponure wizje dotyczące jej przyszłości. Pozostając pod jego wrażeniem, trójmiejskie trio stworzyło album o czymś istotnym, próbując skłonić swoich słuchaczy do refleksji w ujmujący sposób, za sprawą zwiewnej , lekko onirycznej i leniwie płynącej muzyki, z jaką kojarzy się zespół Popsysze.
www.zoharum.bandcamp.com/album/emisja
www.popsysze.com/popsysze

jazz - koncerty w Trójmieście


nuk!
(wszystcore, impro, jazz-stoner / Szczecin)
Trio nuk! to szczeciński reprezentant muzyki ochrzczonej przez lokalnego impresario jako wszystcore. Wyłonili się z gruzów poprzednich projektów w 2018 by zaprezentować światu swoje swobodne, a zarazem bardzo konkretne kompozycje. W ich dźwiękach czuć zamiłowanie do większych form, impro, harmonicznych niuansów i hałasu. Fanom noise-rocka i alternatywy mówią, że grają prog-rock, a fanom prog-rocka mówią, że grają garażowy free-jazz łączony z trapowym dripem. W efekcie udało im się wyregulować liczbę fanów do zera.
nuk! oprócz koncertowej działalności ma za sobą dwa wydawnictwa: wysłany w świat za pomocą zaawansowanej techonolgii DIY krótkograj o nazwie Uber-Gentleman (06/2019), oraz wydany przez znane i lubiane poznańskie Koty Records długi album Mkgnao! (4/20/2022, symboliczność daty nie ucierpiała w wyniku wydania tego albumu). Aktualnie szykują się do kolejnego albumu o nazwie "TTVR".
FB: https://pl-pl.facebook.com/nuk.the.band/
Bandcamp: https://nuk-nuk.bandcamp.com/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.